Houpačka na zahradu patří

Správce webu | 22.06.2018

0 komentář

ZdravíDěti a vy

Zahrada bez houpačky by snad ani nebyla tou správnou dětskou zahradou. Houpačky milují všechny děti napříč věkovým spektrem, dodává jim vzrušení z pohybu a zároveň na ně působí velice uklidňujícím způsobem. Je to tím, že houpání je jedním z prvních pohybů, se kterým se všichni setkáme již jako miminka v matčině náruči.

Houpačka je neodmyslitelnou součástí dětských hřišť a zahrad

Každý rodič mající zahradu může vybudovat svému potomkovi hřiště v pohodlí vlastního domova. Nebude tak muset nikam chodit. Vaše dítko se na zahradě snadno zabaví. Neodmyslitelnou součástí dětských hřišť jsou houpačky. Na co se ale zaměřit při jejím výběru, aby sloužila tak, jak má? 
V prvé řadě si řekněte, jaký typ houpačky budete chtít zakoupit, neboť současný trh jich nabízí nepřeberné množství, kdy některé jsou vhodné pro interní využití, jiné pro externí, případně seženete i takové, které je možné použít jak pro domov, tak na zahradu, chatu …

Nejjednodušší pravidlo, kterým se můžete řídit

Čím mladší dítě, tím pevněji by mělo být v houpačce usazeno. Pro nejmenší je proto vhodná závěsná houpačka s opěrou těla ze všech čtyř stran, větší děti mohou mít přední stranu již otevřenou pro snazší nasedávání a děti, které již chodí do školy, zvládnou i houpačky tvořené pouze částí pro sezení, tedy bez postranní opory těla.
Konstrukce houpačky by měla být pevná, bytelná a bezpečná. Při výběru houpačky v obchodě se zaměřte jak na nosnost, tak na to, pro kterou věkovou kategorii je výrobek určen a na odolnost materiálu. Rozhodně je lepší, když houpačku před nákupem vyzkoušíte, nestačí pouhý pohled do katalogu.

Houpací síť

V případě, že z jakéhokoliv důvodu nemůžete pořídit zahradní houpačku, ale přesto se vaše děti i vy chcete houpat, prokáže vám službu i houpací síť. Tu lze upevnit například mezi stromy, nebo zavěsit do speciální konstrukce, která umožňuje využít houpací síť víceméně kdekoliv, kde to prostor umožňuje.

                

Pozor!
Při sestavování houpaček je nutné, abyste postupovali přesně podle návodu. Není možné, abyste si dětské houpačky jakkoliv upravovali. Vlivem špatného sestavení z vaší strany by mohlo dojít ke katastrofě.

                             

Diskuze
Houpačka na zahradu patří

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑