Tipy na dětské hry

Správce webu | 23.04.2013

0 komentář

Od 4 letOd 5 letOd 6 letSpolečenské hryTipy na hračky

Do redakce nám přišel e-mail od čtenářky, která chtěla poradit, jakou hru vybrat pro tříleté dítě. Připravili jsme pro vás pár tipů na hry pro nejmenší, se kterými zažijete spousty zábavy a děti se díky těmto hrám naučí nejen trpělivosti, hře fair play, ale i prohře či výhře.  

Tipy na dětské hry

Tipy od českého výrobce her DINO:

Krtek a počasí

Jednoduchá hra, která nabízí více variant pro různě staré děti. Pro nejmladší je určená základní sada karet s jednoduchými symboly. Děti se naučí rozeznávat odlišná prostředí a podnebí. Zábavnou formou si procvičí znalost základních barev, paměť a vizuální představivost. Pro starší děti jsou ve hře doplňkové karty představující roční období a složitější pravidla hry, které trénují verbální paměť a představivost.
Vhodné pro 2 - 4 hráče od 3 let.

Moje první hra

Krteček by si chtěl hrát, ale kamarádi se mu rozutekli po louce. Pomozte mu ztracené kamarády najít!
Při hře zažijete hodně zábavy a ledacos se naučíte. Hra je určena pro hraní malých dětí spolu s rodiči, staršími sourozenci nebo pedagogy. Děti si při hře procvičují základní dovednosti: poznávání barev, předvádění jednoduchých pohybů, napodobování zvuků zvířat, apod.
Vhodné pro 2 - 3 hráče od 3 do 5 let.

 Pojď si hrát

Krteček se svými kamarády zve nejmenší děti ke hře. Idelální hra pro předškolní děti, kterým přináší radost i když ještě neumějí počítat. Pravidla jsou stejná jako u "Člověče nezlob se", hrací kostka však místo bodů obsahuje obrázky, které jsou též na políčkách herního plánu. Podporuje u dětí trpělivost a soutěživost. Hra získala Cenu děti.
Vhodné pro 2 - 4 hráče od 3 let.

Krtkův soubor her

Soubor s ilustracemi Zdeňka Milera obsahuje mnoho zajímavých her, kterými nejmenší hráče provede Krteček a jeho přátelé.
Obsahuje jednoduché závodivé hry: Člověče nezlob se, Závod o meloun a hru Krteček na jahodách. Hry, které podporují soutěživost, trpělivost a paměť.
Součástí souboru jsou také pevné kartičky pexesa a domina.
Vhodné pro 2 - 6 hráčů od 3 let.


 Tipy na didaktické hry od firmy PEXI:

Navlékej, nečekej

Vzdělávací společenská hra, při které děti získávají jistotu v poznávání barev a prostorovém umístění vzorů. Trénuje zručnost, paměť a jemnou motoriku. Úkolem hráčů je navléci korálky tak, jak je zobrazeno na vzorové kartě. Čas je omezen přesýpacími hodinami.
Hra se stala vítězem ocenění poroty veletrhu hraček FOR TOYS 2011!
Vhodná pro 2 - 4 hráče od 3 let.

Povím Ti, mami

Didaktická hra, jejíž princip spočívá ve správném sestavení karet tak, aby vznikl logický příběh.
Hra učí děti chápání časových posloupností a logickému myšlení. Zdokonaluje vyjadřovací schopnosti dětí, je tedy vhodná i pro předškoláky. Rozvíjí jejich představivost, postřeh a schopnost vizuální analýzy. Spolupráce při hře zároveň posiluje vztah dětí a rodičů.
Vhodné pro děti od 3 let.

Povím Ti, mami 2

Didaktická hra je pokračováním úspešné hry Povím,Ti mami. Obsahuje 40 obrázků na destičkách, ze kterých je třeba sestavit 10 logických příběhů. Každý příběh potom děti svými slovy vypráví ostatním spoluhráčům nebo rodičům. Hra rozvíjí představivost, pomáhá chápat časové posloupnosti a cvičí logické myšlení. Je vhodná také pro zlepšení vyjadřovacích schopností předškoláků a prvňáčků.
Vhodné pro děti od 3 let.

Diskuze
Tipy na dětské hry

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Balíme vánoční dárky

Správce webu | 08.12.2018

Balíme vánoční dárky

Chcete, aby vánoční dárek zaujal nejen svým obsahem, ale také obalem? Stačí pár jednoduchých triků, některé z nich zvládnou i děti - a vaše dárky budou ozdobou každého stromečku.

Vánoce

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Správce webu | 09.12.2018

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Vánoce jsou pro bezpečnost dětí rizikovým obdobím. Vánoční dekorace, ozdobičky či stromeček jsou pro děti lákavé a může dojít ke zranění.

Zima

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Správce webu | 09.12.2018

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Vánoce jsou pro bezpečnost dětí rizikovým obdobím. Vánoční dekorace, ozdobičky či stromeček jsou pro děti lákavé a může dojít ke zranění.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑