Eva Decastelo

Správce webu | 18.03.2013

0 komentář

Rozhovor

Půvabná herečka, modelka a moderátorka Eva Decastelo (rozená Aichmajerová) se vedle svých profesních rolí před časem s nadšením zhostila i velké životní role maminky dvou malých capartů. Ostatně, má na ni i "nastudováno", protože absolvovala střední pedagogockou školu se zaměřením na rodinné obory. O dětství a rodičovství je - jak jinak - i tento rozhovor.

Rozhovor s Evou Decastelo

Co se vám vybaví při vzpomínce na dětství?
Prázdniny s babičkou učitelkou a s bratránky. Babička měla dva měsíce volno, takže ráno vyzvedla mě, potom jsme dojely pro bratránky a pak si celý den pro nás vymýšlela program a hrála si s námi. A v sobotu se jelo i s mamkou a dědou na houby. Takové dětství přeji každému.

Co vás v té době nejvíce zajímalo a bavilo?
Knížky, četla jsem už od první třídy, byla jsem velmi klidné dítě - tedy jakmile se mi knížka dostala do ruky - a po zbytek dne o mně nikdo nevěděl. Nejprve to byla klasika jako Honzíkova cesta, pak mayovky a ve finále Hlava XXII a Den Trifidů - a u sci-fi jsem zůstala dodnes.

A co hračky, byly nějaké nejmilejší? Máte nějaké dodnes?
Bohužel hračky u nás putovaly přes všechny příbuzné, nebylo moc peněz, takže jakmile dítě hračce odrostlo, posílala se dál. A podle mě to tak má být, hračka by měla udělat co nejvíce radosti, ne ležet někde v pytli, když se omrzí. Proto i dnes posílám hračky kamarádkám a do dětských domovů.

Máte dva malé špunty, jak si nejraději hrají?
Tak Michálek je v období vláčků a miluje mluvícího pejska - ten baví i mě, protože zároveň nenásilnou formou učí i angličtinu. A Zuzinka má hudební chodítko, na kterém prakticky nonstop visí, a když má chvilku, tak padne na hrací deku  a jen tak pozoruje Míšu a snaží se mu nenápadně ukrást pejska.

Co je pro vás důležité při výběru a nákupu hraček pro vaše děti?
Určitě zdravotní nezávadnost, kvalita - nikdy nekupuji hračky v tržnici nebo na podobných místech! - a také určitý bonus ve formě vzdělávací funkce hračky. Děti se učí nejlépe, nám dospělým už to moc nejde, prtoto se snažím naučit prcky co nejvíce, dokud to jde a "nebolí to".

Myslíte si, že jsou dnešní hračky bezpečné a prospěšné pro rozvoj dovedností dětí?
Určitě - tedy pokud nakupujete osvědčené hračky od známých firem a atesty. Nic, u čeho neznám přesný původ a složení, nekupuji.

A co společně strávený čas, co nejraději děláte?
Procházky jsou k nezaplacení, je toho stále tolik k objevování! Ujdeme přitom třeba jen 500 m a trvá to tři hodiny... Nikdy jsem nevěřila, jak zajímavé nohou být kamínky na zemi. A také nás baví skákání na trampolíně a společné hodiny tance a zpívání.

Jak jde zvládnout role maminky dvou malých dětí, k tomu práce a moderování?
Z posledních sil. Za pomoci úžasného manžela, který je občas lepší maminka než já, tedy alespoň co se týká vaření, a také dvou babiček, které jsou neustále ochotné a po ruce, vzhledem k tomu, že jsou v důchodu.

Konečně snad počasí dovolí a my budeme více času trávit venku. Dáte nám nějaký tip, kam na výlet s dětmí?
Určitě vlakem na Karlštejn - odjezd ze Smíchovského nádraží. To je přímo pohádkové. A kdyby se vám nechtělo z Prahy, pak vyražte na Kroužky na Vltavě - tam se zabaví batolata i školní děti. Je tam největší hřiště pro děti v Praze, spousta doprovodných programů, kroužky a soutěže - samozřejmě nechybí ani restaurace.

Diskuze
Eva Decastelo

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑