Plánujeme cyklovýlet

Správce webu | 18.06.2018

0 komentář

Děti a vy

Nemůžete se dočkat, až na jaře opět usednete na kolo? Cyklistika je i ideální rodinný sport. Děti se mu mohou věnovat již od velmi útlého věku a výlet si tak užijete všichni společně.

Jak naplánovat cyklovýlet a co si s sebou přibalit

Při plánování výletu myslete na fyzickou výbavu vaší ratolesti. Myslet byste měli především na ty nejméně zdatné cyklisty ve skupině a výlet podřídit především jim, včetně přiměřené délky trasy. S dětmi, které mají s cyklovýlety již zkušenosti, můžete vyrazit i na delší trasy. Chcete-li se s dětmi vydat na několikadenní výlet, bylo by dobré začít před tím kratšími výlety. Co si budeme povídat, téměř všichni známe ty nepříjemné pocity od sedla, když delší dobu na kole nejedeme.

Trasa výletu by rozhodně měla počítat s možností mnoha zastávek na zajímavých místech. Naplánujte výlet tak, abyste cestou potkali nějakou rozhlednu, zříceninu nebo jakoukoli jinou atrakci. Předem si zjistěte telefonní kontakty, otevírací doby, ceny. Mnohdy ale postačí například mělký potok, kde se děti vyřádí. Jedete-li na víc dní, zjistěte si vše o kempech, kde byste se rádi ubytovali. Ale neplánujte vše na čas, jste závislí na počasí a s dětmi zřejmě budete dělat častější přestávky, než kdybyste jeli sami.

Před delším výletem zkontrolujte stav kola, pneumatik, vyzkoušejte optimální nastavení posedu, výšku sedla, pozici řídítek. Kolo si můžete nechat také zkontrolovat v servisu. Bezpečnostní pravidla, která jsou vhodná dodržovat při cyklojízdě, se dozvíte v článku Na kole bezpečně.

Na výlet si s sebou nezapomeňte přibalit:

  • Svačinu. Při každé zastávce, kterou uděláte, dejte dětem něco malého sníst. Jedete-li do přírody a nemáte se kde najíst, myslete na to předem. Budete-li mít připravené malé nakrájené kousky ovoce, chleba, buchty, děti je snědí spíš, než když jim dáte krajíc chleba nebo celé jablko. Pokud se chystáte do míst, kde najdete obchody a stánky s občerstvením, stačí vám s sebou sušenka či tyčinka. Těm čokoládovým se raději vyhněte, mohla vy vás v teplém počasí nepříjemně překvapit rozteklá po batohu. Nezapomeňte na pitný režim!
  • Lékárničku. Při výletě se vám může hodit dezinfekce a obvaz na odřené koleno, černé uhlí a další přípravky na střevní potíže. Prášek proti bolesti, repelent a přípravek po bodnutí hmyzem i léky na potlačení alergických reakcí. Samozřejmě nezapomeňte na léky, které máte předepsané lékařem.
  • Opalovací krém. I když se vám bude zdát, že sluníčko tolik nesvítí, nepodceňujte to, a než se vydáte na cestu, namažte se krémem s UV faktorem. Přibalte si i přípravky po opalování a na lehké spálení.
  • Vhodné náhradní oblečení. Nikdy nevíte, co vám počasí připraví za překvapení. Proto si s sebou přibalte pláštěnku, plavky a náhradní oblečení. Na výlety s dětmi, i ty jednodenní, přibalte alespoň náhradní triko.
  • Mapu. I když si cestu naplánujete, je dobré mít při sobě mapu. Mobil s GPS se vám může vybít nebo budete bez signálu, proto mapu nepodceňujte.
  • Brašničku. Takovou, kterou si můžete přidělat na kolo, do níž schováte náhradní duši, lepení, drobné nářadí a vhodné je mít s sebou i pumpičku. Namontujete-li si nosič, nebudete muset celý den na zádech vozit batoh s věcmi.

Dětské vozíky za kolo a sedačky

Ani rodina s dítkem, které ještě na kole nejezdí, se nemusí cyklovýletů vzdát. Pořiďte si vozík za kolo a hurá na cyklostezku. Při jízdě s vozíkem ale myslete na to, že za sebou máte něco navíc a celé kolo je tím pádem delší. Proto dejte pozor při najíždění do zatáček, z obrubníku raději přibrzděte, než seskakujte. Vezete za sebou náklad, který něco málo váží, proto budete potřebovat více času a prostoru na bezpečné zabrzdění. Při výletech volte mírnější terény a snažte se vyhnout příliš blátivému nebo naopak prašnému prostředí.

Dítko můžete také vézt na sedačce, která je umístěna na sedlové trubce nebo na vzpěrách zadní vidlice. Pro dítě je méně pohodlná než vozík, hlavně při spánku, ale nezabere tolik místa při nepoužívání.

Diskuze
Plánujeme cyklovýlet

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑