Jdeme ven

Správce webu | 01.04.2018

0 komentář

ZdravíDěti a vy

Pohyb na čerstvém vzduchu je pro děti to nejlepší, co jim můžeme dopřát. Pozorovali jste někdy děti na hřišti, na zahradě nebo prostě jen tak venku při běžné procházce?

Pohyb na čerstvém vzduchu je pro děti i nás to nejlepší...

Děti se honí, běhají, piští, válejí se po zemi, po sobě, dělají kotouly, poskakují, padají a zase se zvedají… Takový pohyb je pro děti důležitý, získávají tak rychlost, sílu, obratnost, orientaci v prostoru, rovnováhu a umění bezpečněji padat.

Vyrazí-li vaše dítko na veřejné hřiště, najde si zde kamarády, naučí se lépe komunikovat a bude přátelštější. Děti spolu mohou lézt na prolézačky, houpat se, klouzat se, čímž se stávají zručnější, ohebnější a pohyblivější. Dalším bezvadným místem pro budování kamarádských vztahů je pískoviště. Dělání báboviček, přesýpání písku, budování hradů, hloubení tunelů snad byla nejoblíbenější činnost i nás dospělých, když jsme byli malí. A vzpomenete si na pláč, když vám některý z kamarádů rozbil vaši povedenou bábovičku? Ano, už zde jsme se museli učit domluvě, půjčování hraček, ale zároveň si umět ubránit své bez křiku a tahanic, i když se to bez toho někdy tak úplně neobešlo.

I taková zahrada před domem je pro děti ideálním místem. Mají zde dostatečný prostor pro hru a zároveň je máte pod dohledem. Na zahradě dětem vymezte prostor pro hru, na kterém se mohou bezpečně vydovádět, a vysvětlete jim, jak se mají chovat na zbytku zahrady. Máte-li na zahradě umístěný bazén, nikdy nenechávejte děti bez dozoru, byť jen na malinkou chvilku. Pro nekrytý bazén si pořiďte krycí plachtu. Nejvhodnější je mít bazén se zastřešením a vždy jej uzamknout, i když by měly děti na zahradě zůstat jen pár minut samotné. Myslete na to, že stačí pouhá chvilička a neštěstí je na světě.

Ale i my dospělí potřebujeme pohyb na čerstvém vzduchu. Tak vezměte děti a vyrazte na nejbližší hřiště, pískoviště, zahradu nebo jen na procházku. Bydlíte-li ve městě, najdete hřiště většinou na každém sídlišti a vaše děti se tam mohou vyřádit a vy si popovídat s ostatními rodiči. Pokud na hřišti nepotkáte žádné dítko, nezoufejte, vezměte to své a užijte si čerstvý vzduch společně. Určitě najdete nějaké schody, které se dají vyběhnout a seběhnout nebo seskákat. Můžete si zaběhnout slalom mezi stromy. I obrubník vám přijde vhod, je jako stvořený na zkoušení rovnováhy. Možností najdete mnoho, stačí se jen dívat. Děti čas strávený venku s vámi bude bavit o to víc a vy si zlepšíte svou kondici.

Diskuze
Jdeme ven

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑