Jdeme ven

Správce webu | 01.04.2018

0 komentář

ZdravíDěti a vy

Pohyb na čerstvém vzduchu je pro děti to nejlepší, co jim můžeme dopřát. Pozorovali jste někdy děti na hřišti, na zahradě nebo prostě jen tak venku při běžné procházce?

Pohyb na čerstvém vzduchu je pro děti i nás to nejlepší...

Děti se honí, běhají, piští, válejí se po zemi, po sobě, dělají kotouly, poskakují, padají a zase se zvedají… Takový pohyb je pro děti důležitý, získávají tak rychlost, sílu, obratnost, orientaci v prostoru, rovnováhu a umění bezpečněji padat.

Vyrazí-li vaše dítko na veřejné hřiště, najde si zde kamarády, naučí se lépe komunikovat a bude přátelštější. Děti spolu mohou lézt na prolézačky, houpat se, klouzat se, čímž se stávají zručnější, ohebnější a pohyblivější. Dalším bezvadným místem pro budování kamarádských vztahů je pískoviště. Dělání báboviček, přesýpání písku, budování hradů, hloubení tunelů snad byla nejoblíbenější činnost i nás dospělých, když jsme byli malí. A vzpomenete si na pláč, když vám některý z kamarádů rozbil vaši povedenou bábovičku? Ano, už zde jsme se museli učit domluvě, půjčování hraček, ale zároveň si umět ubránit své bez křiku a tahanic, i když se to bez toho někdy tak úplně neobešlo.

I taková zahrada před domem je pro děti ideálním místem. Mají zde dostatečný prostor pro hru a zároveň je máte pod dohledem. Na zahradě dětem vymezte prostor pro hru, na kterém se mohou bezpečně vydovádět, a vysvětlete jim, jak se mají chovat na zbytku zahrady. Máte-li na zahradě umístěný bazén, nikdy nenechávejte děti bez dozoru, byť jen na malinkou chvilku. Pro nekrytý bazén si pořiďte krycí plachtu. Nejvhodnější je mít bazén se zastřešením a vždy jej uzamknout, i když by měly děti na zahradě zůstat jen pár minut samotné. Myslete na to, že stačí pouhá chvilička a neštěstí je na světě.

Ale i my dospělí potřebujeme pohyb na čerstvém vzduchu. Tak vezměte děti a vyrazte na nejbližší hřiště, pískoviště, zahradu nebo jen na procházku. Bydlíte-li ve městě, najdete hřiště většinou na každém sídlišti a vaše děti se tam mohou vyřádit a vy si popovídat s ostatními rodiči. Pokud na hřišti nepotkáte žádné dítko, nezoufejte, vezměte to své a užijte si čerstvý vzduch společně. Určitě najdete nějaké schody, které se dají vyběhnout a seběhnout nebo seskákat. Můžete si zaběhnout slalom mezi stromy. I obrubník vám přijde vhod, je jako stvořený na zkoušení rovnováhy. Možností najdete mnoho, stačí se jen dívat. Děti čas strávený venku s vámi bude bavit o to víc a vy si zlepšíte svou kondici.

Diskuze
Jdeme ven

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Balíme vánoční dárky

Správce webu | 08.12.2018

Balíme vánoční dárky

Chcete, aby vánoční dárek zaujal nejen svým obsahem, ale také obalem? Stačí pár jednoduchých triků, některé z nich zvládnou i děti - a vaše dárky budou ozdobou každého stromečku.

Vánoce

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Správce webu | 09.12.2018

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Vánoce jsou pro bezpečnost dětí rizikovým obdobím. Vánoční dekorace, ozdobičky či stromeček jsou pro děti lákavé a může dojít ke zranění.

Zima

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Správce webu | 09.12.2018

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Vánoce jsou pro bezpečnost dětí rizikovým obdobím. Vánoční dekorace, ozdobičky či stromeček jsou pro děti lákavé a může dojít ke zranění.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑