Jak uklidnit dítě

Správce webu | 30.09.2019

0 komentář

Děti a vy

Dostalo vaše dítě záchvat pláče či řevu? Nejdřív ze všeho se pokuste jej uklidnit, protože ječící a vztekající se potomek nevnímá ani slovo z toho, co mu říkáte. Až se zklidní, teprve potom má cenu mu něco vysvětlovat.

Jak uklidnit dítě

Rozptylte ho

Najděte v rychlosti něco, co může rozptýlit jeho pozornost: „Podívej se, co to tam je. Pojď se na to se mnou podívat.“

Pochoutka

Máte po ruce oblíbenou pochoutku vašeho dítka? Dejte mu kousnout, ale jen ve chvíli, kdy už budete úplně bezradní. A nezneužívejte tento trik, dítě by si mohlo vytvořit návyk, že každé trápení bude léčit jídlem.

Zrcadlete

Doporučujeme si tento trik nechat spíše na doma. Předvádějte to, co dítě dělá. Bijte pěstmi do země a vztekle křičte, dělejte přehnané obličeje a velká gesta, neztrácejte ale kontrolu nad tím, co děláte. Dítě bude tak šokované, že pláč skončí. Nesmíte to však opakovat příliš často, protože jinak to dítě pochopí jako vzorec chování a bude ve svých záchvatech vzteku zvesela pokračovat. Využijte chvíle, kdy něco odmítne, a začněte se pro změnu vztekat vy. Zdůrazněte pak dítěti, že jste to udělali schválně, aby vidělo, jak je to ošklivé.

Létání vzduchem

S úsměvem vezměte a vyhoďte dítko do vzduchu, nebo se s ním zatočte, děti si nemohou pomoct a musí se smát a radovat.

Obejměte ho

Záchvaty vzteku mohou být znamením, že se dítěti nedostává pozornosti a náklonnosti. Neignorujte ho, jednoduché objetí uklidní situaci a přinese vytoužený klid.

Šeptejte

Šeptejte dítku do ucha, že ho chápete, že víte proč pláče a že jste tady, abyste mu pomohli. Je vlastně jedno, co říkáte, dítě potřebuje cítit vaši blízkost, když je rozrušené. Kvůli pláči vaše slova neuslyší, a tak je pravděpodobné, že se ztiší, aby slyšelo, co mu říkáte.

Chladná hlava

Jednejte s chladnou hlavou. Stanovte hranice, ze kterých neustoupíte. Nechcete, aby někam šlo? I kdybyste je měli odnést zpět. Jednejte hlavně v klidu a nechte je i vyvztekat. To, jak zvládáte hněv vy, je vzorem pro vaše dítě. Když vidí, že křičíte, vyhrožujete nebo mu dáte výchovnou přes zadek, moc pozitivního si z toho neodnese. Hranice je třeba nastavit, o tom žádná. Ale násilí nic neřeší, naopak, zklamete jeho důvěru a bude vás poslouchat spíše ze strachu. To se však může v pubertě hodně vymstít.

Neodcházejte

Odkráčet z místnosti a zavřít za sebou dveře, není dobrý nápad, protože se dítě bude cítit opuštěno. Jeho vlastní bouřlivé emoce mohou být pro ně samotné dost děsivé a ve skutečnosti potřebuje vaši blízkost. Když se bude vzteky válet po zemi, neodcházejte, ale jděte k němu. Můžete jej i obejmout, je pravděpodobné, že vaše náruč bude dítku příjemná a utiší se o to rychleji.

Vyzkoušejte, který z tipů na vaše dítě platí nejlépe. Příležitostí budete mít jistě dost.

Diskuze
Jak uklidnit dítě

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

Mravenečkův tablet s básničkou Polámal se mraveneček

Správce webu | 06.10.2020

Mravenečkův tablet s básničkou Polámal se mraveneček

Dotykový tablet, se kterým se děti naučí barvy, říkanky o zvířátkách z louky a poslechnou si známou básničku Polámal se mraveneček. Tablet rozvíjí u dětí slovní zásobu, představivost a logické myšlení. Zdokonaluje jemnou motoriku, rozvíjí zrak a sluch aktivním zapojením do hry.

Zajímavosti

Pro většinu zvířátek je zima v lese nejtěžším obdobím v roce

Správce webu | 02.01.2021

Pro většinu zvířátek je zima v lese nejtěžším obdobím v roce

Zima je pro přírodu čas odpočinku, zastavení a klidu. Listnaté stromy a keře jsou bez listů, ale na jejich větvích se připravují pupeny, které s prvním teplem a sluníčkem na jaře vypučí v listy a květy.

Vánoce

Vybíráme vánoční stromeček

27.11.2020

Vybíráme vánoční stromeček

Vánoční stromeček patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Každý rok se stává tou nejkrásnější ozdobou celého našeho bytu. Bez vánočního stromu si snad nikdo neumí představit ty pravé Vánoce.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 05.04.2020

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května

Správce webu | 29.04.2020

Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.
 

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Přineste si z podzimní procházky barevné listy...

Správce webu | 16.10.2020

Přineste si z podzimní procházky barevné listy...

Přineste si z podzimní procházky barevné listy, kaštany, žaludy, šípky a pusťte se spolu s dětmi do tvoření dekorací.


© 2021, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑