Elektronické hračky

Správce webu | 25.01.2015

0 komentář

Zrak, sluch a hmat jsou důležité smysly, díky kterým je člověk schopen žít plnohodnotný život. Jejich správný rozvoj je proto pro malé dítě velmi důležitý. Vybírat bychom měli hračky, které jsou zaměřeny na to, aby co nejvíce pomáhaly správnému vývoji těchto smyslů a zároveň děti bavily. Mezi takové patří vhodné elektronické hračky.

Vhodnost elektronické hračky si musíme klást při jejím výběru

Je známé, že každá barva, každý tvar i zvuk ovlivňuje vývoj dítěte. Jejich vnímání je nezbytnou součástí pro vývoj dětské řeči, sluchu a pro pozdější vývoj osobnosti, která závisí na podnětech a schopnostech nabytých během prvních roků života. Vhodnost konkrétní elektronické hračky pro konkrétní dítě by měla být první otázkou, kterou si při jejím výběru budeme klást. Děti si bez problémů dokáží oblíbit i hračku, která pro jejich vývoj či zdraví není tak docela vhodná. Je především na rodičích, aby své ratolesti před případným nebezpečím chránili.

Hudební, zvukové a svítící hračky zaujmou každé dítě, které bude jejich funkcemi na dlouhou dobu zaujato. Každý den je totiž pro dítě příležitost naučit se něco nového.

Výhodou elektronických hraček je jednoduché propojení zábavy s výukou, a to od nejútlejšího věku. Řada výukových hraček má takové vybavení, které reaguje na dotek či pouhou hudbu. Jsou to všechna ta mluvící zvířátka, knížky, elektronické stavebnice a telefony vydávající nejrůznější zvuky.

Na co si dát pozor

Baterie: Většina elektronických hraček je napájena bateriemi. Zkontrolujte přístup k nim, pouhým otevřením zipu nebo krytu může dítě baterii vyndat a spolknout.

Návod k použití: Pečlivě sledujte návody k použití i podmínky, za kterých lze tyto hračky bezpečně provozovat. Také pozor na vniknutí kapalin, které mohou hračku nadobro poškodit.

Možnost vyčištění: Všímejte si, zda hračka snese nějakou variantu čištění, která je u hraček pro nejmenší nezbytností. Například u plyšových hraček, které mají strojek, zjistěte, zda je možné ho vyndat a hračku případně vyčistit či vyprat.

Sluch a zrak: Děti si zvuky oblíbí a samy je pak vyrábějí a různě způsobují. Některé hračky jsou pro dospělé nervy drásající a navíc dětem mohou způsobit poškození sluchu. U akustických hraček je často překračována maximální povolená hlasitost, například u dětských mobilních telefonů.
Zrak je pro změnu ohrožován nejrůznějšími laserovými zbraněmi, jejichž paprsky mohou zasáhnout oko, zvláště pokud zářivý tok laseru překračuje povolený limit.

Doporučený věk: Hračka má působit na rozvoj všech složek dětské osobnosti, podněcovat dětskou fantazii, naučit a pobavit. Aby hračka mohla toto vše splňovat, musí být vybírána vždy s ohledem na věk dítěte, to znamená, že v jednotlivých etapách vývoje dítěte musí mít hračka své specifické rysy. Řiďte se tedy doporučeným věkem na obalu hračky.

Diskuze
Elektronické hračky

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑