Jak se hraje ... Paměť 3D

Správce webu | 31.07.2014

0 komentář

Tipy na hračky

V krabičce vesele chřestí kostky. To si je malý Honzík nadšeně nese z obchodu. Maminka mu dala papírovou bankovku, aby si koupil cokoliv, co chce. A on miluje kostky a jejich zvuk, když se kutálejí po stole. Právě proto si vybral na poličce obchodu hru Paměť 3D, kde jich je uvnitř rovnou celých 25 kusů.

V krabičce vesele chřestí kostky. To si je malý Honzík nadšeně nese z obchodu

Zajímavé je, že tentokrát s nimi nebudete házet. Místo toho z nich postavíte různobarevné věžičky. Na začátku hry budete potřebovat balíček karet, na kterém jsou natištěné stavby. Z této hromádky vždy na pět vteřin odkryjete jeden obrázek a všichni se ho pokusíte zapamatovat. Červené žetony představují vítězství.
Teprve pak si mohou všichni ze společné zásoby vzít kostky a pokusit se zpaměti postavit kostky do správného tvaru. Jenže na to vždy mají pouze omezený čas, který odměřuje písek přesýpající se v hodinách. Musíte si dobře pamatovat, co na obrázku bylo, ale také dávat pozor, aby vám kostky nespadly.
První hráč, který stavbu z kostek dokončí, vykřikne „STOP“ a zastaví snažení všech soupeřů. Hráči společně odhalí kartu a zkontrolují, jestli jsou kostky na svém místě. Za správně složenou stavbu dostane červený žeton. Všichni zboří svoje výtvory a čeká je zase nový úkol na otočené kartě. Jakmile někdo nasbírá dostatek žetonů, stane se vítězem.
Hra Paměť 3D trénuje nejen pamatování, které má v názvu, ale především barevné a prostorové vnímání. Obrázek kostek na obrázku je ve 3D a hráči skládají kostky nejen vedle sebe, ale i do výšky, aby vytvořili různě vysoké věže. Tak si vyzkoušejí i svoji šikovnost, a to hned v několika různých obtížnostech s počtem kostek od dvou do pěti.
Slyšíte to ťukání? To už se kostičky sypou z krabičky ven. Honzík dorazil domů a teď je s radostí vysypává z pytlíku na svobodu. Už teď vidí, co všechno z nich dokáže postavit. Ale ještě víc se těší, až se utká s kamarády a porazí je ve stavění.

Hra je vhodná pro 2 - 5 hráčů od 5 let.

V příštím dílu "Jak se hraje..." si přečtete o hře: Supermatematik.

Diskuze
Jak se hraje ... Paměť 3D

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑