Jak se hraje ... Paměť 3D

Správce webu | 31.07.2014

0 komentář

Tipy na hračky

V krabičce vesele chřestí kostky. To si je malý Honzík nadšeně nese z obchodu. Maminka mu dala papírovou bankovku, aby si koupil cokoliv, co chce. A on miluje kostky a jejich zvuk, když se kutálejí po stole. Právě proto si vybral na poličce obchodu hru Paměť 3D, kde jich je uvnitř rovnou celých 25 kusů.

V krabičce vesele chřestí kostky. To si je malý Honzík nadšeně nese z obchodu

Zajímavé je, že tentokrát s nimi nebudete házet. Místo toho z nich postavíte různobarevné věžičky. Na začátku hry budete potřebovat balíček karet, na kterém jsou natištěné stavby. Z této hromádky vždy na pět vteřin odkryjete jeden obrázek a všichni se ho pokusíte zapamatovat. Červené žetony představují vítězství.
Teprve pak si mohou všichni ze společné zásoby vzít kostky a pokusit se zpaměti postavit kostky do správného tvaru. Jenže na to vždy mají pouze omezený čas, který odměřuje písek přesýpající se v hodinách. Musíte si dobře pamatovat, co na obrázku bylo, ale také dávat pozor, aby vám kostky nespadly.
První hráč, který stavbu z kostek dokončí, vykřikne „STOP“ a zastaví snažení všech soupeřů. Hráči společně odhalí kartu a zkontrolují, jestli jsou kostky na svém místě. Za správně složenou stavbu dostane červený žeton. Všichni zboří svoje výtvory a čeká je zase nový úkol na otočené kartě. Jakmile někdo nasbírá dostatek žetonů, stane se vítězem.
Hra Paměť 3D trénuje nejen pamatování, které má v názvu, ale především barevné a prostorové vnímání. Obrázek kostek na obrázku je ve 3D a hráči skládají kostky nejen vedle sebe, ale i do výšky, aby vytvořili různě vysoké věže. Tak si vyzkoušejí i svoji šikovnost, a to hned v několika různých obtížnostech s počtem kostek od dvou do pěti.
Slyšíte to ťukání? To už se kostičky sypou z krabičky ven. Honzík dorazil domů a teď je s radostí vysypává z pytlíku na svobodu. Už teď vidí, co všechno z nich dokáže postavit. Ale ještě víc se těší, až se utká s kamarády a porazí je ve stavění.

Hra je vhodná pro 2 - 5 hráčů od 5 let.

V příštím dílu "Jak se hraje..." si přečtete o hře: Supermatematik.

Diskuze
Jak se hraje ... Paměť 3D

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑