Jak se hraje ... Slabiky v dominu

Správce webu | 06.02.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Slovní hadi jsou vzácný druh, který v jednu dobu historie málem vyhynul. I dnes jsou slovní hadi ohrožený druh, ale zdá se, že v polských zoologických zahradách se jej daří odchovávat. V každé krabici s hrou Slabiky v dominu se totiž jeden takový nachází. Jeho tělo je složené z písmenek naší české abecedy. Každý správný slovní had se tak dá číst pěkně zleva doprava.

Slovní hadi jsou vzácný druh, který v jednu dobu historie málem vyhynul

Než ale hada osvobodíme, musíme chytit krabici za ouška a trochu ji vytahat. Ale nic neprovedla, takže jí to nevadí. Když vám konečně stydlivě ukáže svůj obsah, najdete zde čtvercový oboustranný list s pravidly – jeden s českými a jeden se slovenskými.
Balení hry Slabiky v dominu obsahuje plastové obdélníkové články hadího těla. Ty jsou na začátku přichycené k rámečku, z něhož je musíte opatrně vyjmout, abyste nepoškodili jeho tenkou kůži. Rodiče vám s tím určitě rádi pomohou, protože někdy je třeba trochu zastřihnout drobné výstupky, aby vás had nepoškrábal. V krabici pak najdete také červené žetony, přesýpací hodiny a pytlík na dílky pro druhou variantu hry.
Hráči si mezi sebe rozdají všechny kameny, které na sobě mají slabiky. Každý dílek hadího těla obsahuje dvě slabiky oddělené čárou. A vaším úkolem je spojit je všechny postupně do hadího těla. Hráč vždy může ve svém tahu položit jeden kámen, pak je na řadě soupeř. Kdo jako první vyloží na stůl všechny dílky, stává se vítězem.
Občas se dostanete do situace, kdy ani k jednomu z hadích ocásků nemůžete přiložit kámen tak, aby dvě slabiky vytvořily slovo. To pak musíte odebírat kameny tak dlouho, dokud nemůžete některý z vašich dílků přidat k hadovi. Všechny odebrané kostičky vám zůstanou a musíte je znovu umístit.
Pokud by se hráči nemohli dohodnout o platnosti slova, obsahuje krabice také pomocný slovníček vytištěný na desce. Tam najdete seznam všech možných slov, která lze kombinacemi ze slabik vytvořit.
Hra obsahuje nejrůznější slabiky a každá má několik možností použití na začátku i na konci. Navíc dokonce na několika dílcích najdete i žolíka. Díky tomu hráči většinou najdou řešení na některém svém kameni. Slabiky neobsahují háčky a čárky, které si musíte domyslet.
Slabiky v dominu výborně trénují slovní zásobu u malých dětí, které začínají se čtením a psaním. Hra obsahuje základní slova, která jsou u dětí oblíbená a snadno si na ně vzpomenou. Právě proto je vhodná pro všechny rodiny.

Hra je vhodná pro 1 - 5 hráčů od 5 let

V příštím dílu „Jak se hraje...“ si přečtete o hře Splašené žetonky – barvy a tvary.

Diskuze
Jak se hraje ... Slabiky v dominu

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Správce webu | 20.06.2018

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Pořiďte dětem skvělého kamaráda, se kterým nebudou v postýlce nikdy samy. Medvídek zažene všechna noční strašidla a děti tak budou lépe usínat a klidně spát.

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 01.04.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑