Rozhovor s Janem Urbanem

Správce webu | 07.04.2017

0 komentář

Rozhovor

Mladý talentovaný zpěvák původem z Chomutova vystudoval tanec a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vidět jsme ho mohli třeba ve filmu Šakalí léta či Rebelové.

Rozhovor s mladým talentovaným zpěvákem Janem Urbanem

Známe ho i z televizní obrazovky z rolí v Doktorech z počátků nebo v Ordinaci v růžové zahradě. Účinkoval v řadě muzikálů a nyní se s Janem Urbanem můžeme setkat například v muzikálech Ples upírů a Rocky, které měly nedávno premiéru.

Jaké byly vaše klučičí roky? Vzpomínáte na ně rád?

Byla to jedním slovem pohoda. Nejlépe mi bylo na trénincích, ať už řecko-římského zápasu, nohejbalu, nebo potápění, kam jsem na střídačku chodil.

Co vás v té době nejvíce zajímalo a bavilo?

Kromě zmíněného sportu jsem rád maloval a nejprve spolu s mamkou, po nějaké době sám, poslouchal různé zpěváky a kapely. Paradoxně, přesto že mě zpěvačky moc v té době neoslovovaly, tak jsem si jednu vzal za ženu.

Máte dceru Marianku a syna Jeníčka, byl jste u toho, když vaše děti přišly na svět?

Ano, byl jsem u narození obou dětí.

Změnil se vám narozením dětí pohled na život?

Musím říct, že kdo to neprožije, nemůže pochopit, když řeknu, že je tento moment nejsilnější v životě. U obou porodů jsem jihnul láskou ke své ženě a byl zaplaven vlnou nepopsatelné radosti. Chlapi, doporučuju.

Velkým problémem u dnešních dětí je, že mají raději počítač a televizi než hračky a chození ven. Jak se na to díváte vy?

Záměrně jsme se s ženou přestěhovali ještě před narozením prvorozeného na venkov, aby naše děti vyrůstaly ve spojení s přírodou. Snažíme se vést děti jak k duchovní činnosti, tak k manuální práci a sportu. Bohužel v dnešní době se rodiče neubrání novým technologiím, myslím ale, že je třeba děti zaměstnávat, věnovat se jim. Problém nevidím tolik v počítačích či televizi, ale v absenci rodičů. Vlastně za to ani nemůžeme, protože nás systém zaměstnává natolik, že nestíháme rodinu. Biti jsou na tom však naše děti.

Jak nejraději trávíte volný čas se svými nejbližšími?

Na zahrádce, v bazénu, v přírodě a na horách. Další relax je pro mě tvoření se synem. Jak jsem zmínil výše, my rodiče máme na své děti málo času, ale já se snažím synovi některé chvilky věnovat, tak aby se stal manuálně stále více zručnějším. Takové chvíle si užíváme oba a oba nás také velmi nabíjejí.

Co pro vás znamená rodina?

Nejsilnější pouto. Je to ostrov energie, kam se vracím z bouře zkoušek a hraní. Rodina je hnacím motorem, důvod, pro který tady jsem, a důvod, proč překonávat strasti a překážky v každodenním životě. Rodina je ta pravá láska.

A teď k vaší profesi. Nedávno měly premiéru muzikály Ples upírů a Rocky, v nichž účinkujete. Jak se na premiéru připravujete, máte nějaký svůj rituál?

Kreslím vždy „zlomvazky“ pro kolegy. To jsou vlastně přáníčka, aby nám ta premiéra dobře dopadla. Jinak žádné meditování, ani tance okolo divadla neprovádím.

Kromě Plesu upírů a Rockyho jste účinkoval a účinkujete v mnoha dalších muzikálech. Přirostl vám některý z nich k srdci více než ostatní?

Vlastně ano, už v mládí mě uchvátil muzikál West side story a měl jsem tu čest ve dvou provedeních účinkovat. Trochu později mě svou muzikou a silným příběhem uchvátil muzikál Bídníci, kde mě dr. František Janeček obsadil do role Threnardiéra.

Vidět jsme vás mohli také ve filmových či televizních rolích, například v seriálech Doktoři z počátků nebo Ordinace v růžové zahradě. Můžeme vás v brzké době vidět i v nějakém dalším seriálu?

Ano, ale ještě o tom nesmíme mluvit. Teprve se připravuje. Zmíním jen to, že bude na Primě a z nemocničního prostředí. Jsou tam úžasní herci. Máte se na co těšit.

I přes to, že máte krásnou rodinu, profesní příležitosti, zůstal vám nějaký nesplněný sen, který vám k celkové spokojenosti ještě chybí?

Těch by bylo. Žít v lese s otevřeným výhledem na západ slunce, v hausbótu, být kapitánem na jachtě, vytvořit animák a mnoho dalších...

Fotografie: archiv Jana Urbana

Fotka 2

Fotka 6

Fotka 1

Diskuze
Rozhovor s Janem Urbanem

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 06.12.2019

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

O druhé květnové neděli dávají děti dárek maminkám

Správce webu | 04.05.2020

O druhé květnové neděli dávají děti dárek maminkám

O druhé květnové neděli dávají děti dárek maminkám, slaví se totiž Den matek. V tento den se vzdává pocta matkám a mateřství, slaví se na mnoha místech po celém světě (ale ne všude ve stejný den) a vychází z různých tradic.

Vánoce

Poslední den roku slaví svůj svátek Silvestr...

Správce webu | 31.12.2019

Poslední den roku slaví svůj svátek Silvestr...

Poslední den roku slaví svůj svátek Silvestr. Silvestr byl papež žijící ve 4. století, který se stal patronem zvířat a dobré úrody. Oslava příchodu nového roku má velmi dlouhou tradici. Dříve však nebyl ani tak spojen s koncem roku, ale se slunovratem.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 05.04.2020

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května

Správce webu | 29.04.2020

Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.
 

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Zima

Poslední den roku slaví svůj svátek Silvestr...

Správce webu | 31.12.2019

Poslední den roku slaví svůj svátek Silvestr...

Poslední den roku slaví svůj svátek Silvestr. Silvestr byl papež žijící ve 4. století, který se stal patronem zvířat a dobré úrody. Oslava příchodu nového roku má velmi dlouhou tradici. Dříve však nebyl ani tak spojen s koncem roku, ale se slunovratem.


© 2020, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑