Hanka Kynychová

Správce webu | 25.03.2013

0 komentář

Rozhovor

Známá a atraktivní cvičitelka aerobiku Hana Kynychová má vedle své vlastní rodiny se třemi dětmi také rodinu druhou - děti z dětských domovů. Pomáhá jim prostřednictvím svého nadačního fondu, protože slovo pomáhat je v jejím životě zásadní. O obou svých rodinách hezky vypráví v našem rozhovoru.

Rozhovor s Hankou Kynychovou

Co se vám vybaví při vzpomínce na dětství?
Bydleli jsme na statku, takže se mi vybavuje neskutečné množství času stráveného pobytem venku - na zahradě a na dvoře. Hrála jsem si s tím, co přinášelo naše hospodářství. Vyhrála jsem si tak se vším, co jsem našla - zvířata, stavební materiály (podpůrné fošny) apod.

Co vás v té době zajímalo a bavilo?
Dostala jsem takovou pokladnu, která vypadala stejně jako ta, kterou měly tnkrát prodavačky v obchodě, a s tím jsem si hrála na obchod. Pak dětský kulečník - na tom jsem "jela" několik let. Panenky a kočárky mě moc nezajímaly.

Zůstaly vám nějaké hračky dodnes?
Ano. Je to tedy spíš hračka mého bráchy - autodráha, s kterou si teď hrají moje holky (dvojčata). Je to hračka stará asi 35 let.

Jste zasloužilou maminkou, máte tři děti. Vidíte rozdíl mezi hrami vašeho dětství a těmi současnými?
Určitě a velký. Moje děti se sice dokáží zabavit - jít na zahradu a tam vymýšlet různé hry. Ale obecně si myslím, že děti mají menší kreativitu - je doba počítačů a technických vymožeností. Korálky a pletení náramků dnes děti neznají. Řekla bych, že technické hračky mají přednost před manuálními, což je škoda.

Co je pro vás důležité při výběru hraček?
Určitě cena. Některé hračky se mi zdají předražené. A protože nakupuji dvakrát, tak se musím opravdu dívat na cenu.

Myslíte si, že současná nabídka hraček je pestrá a je z čeho vybírat?
Myslím si, že ano. I manuálních hraček je pořád stejné množství jako v mém dětství, jen je zastínily ty technické.

A teď zpátky k rodině. Máte jdnoho manžela, jednoho syna a dvě holčičky. Jak nejraději trávíte společný čas?
Bez televize. Doma na zahradě nebo v zimě u krbu se svíčkou. Snažíme se být co nejvíce v přírodě, protože tam si děti rozšiřují kreativitu. Všechny naše děti měly nejraději odrážedla, s kterými s venku vydováděly. Dnes chodíme na procházky.

Filipa už asi hračky nebaví, ale co holčičky? S čím si nejraději hrají?
Filip ještě pořád ujíždí na legu. Jeho nejhezčí zážitek je návštěva Legolandu během minulých prázdnin. A holky, ty si raději hrají s autíčky. Kočárky a panenky máme taky, ale autíčka u nich mají přednost.

Jste velmi aktivní žena, sdílí vášeň pro sport a pohyb celá rodina, nebo je to pouze vaše parketa?
Celá rodina! Já udávám tempo toho, jaká aktivita se bude dělat - jízda na kole, pěší výlet apod. Ale ke sportu tíhnou automaticky a přirozeně všichni, včetně manžela. Sašenka se naučila v necelých čtyřech letech jezdit na kole. Teď ve 4,5 letech už holky umí dokonce plavat.

Jste autorkou charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, v němž pomáháte dětem z dětských domovů. Jak vás napadlo dělat něco takového?
Dříve jsem se věnovala pouze cvičení pro širokou veřejnost včetně dětí. Ale najednou před šesti lety jsem cítila, že chci lásku k pohybu předávat ještě dál, než je nadšeným cvičenkám. Chtěla jsem být užitečná. A tak jsem se rozjela do prvních dětských domovů s choreografií aerobiku na skladbu Ewy Farne - Měls mě vůbec rád. Tak vznikl můj charitativní projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který letos vstoupil do šestého ročníku. Děti s učí nejen aerobik, ale s mými kamarády - profesionálními tanečníky - také zumbu, hip hop, MTV dance nebo dokonce muzikál.
Mnoho lidí se mě ptá, jestli v této zlé době, kdy nejsou sponzoři a já často platím náklady ze svého, nechci na charitu zapomenout. Nechci. Našla jsem na světě svoje místo, jak být užitečná. Mám skvělého manžela, tři zdravé a šikovné děti, a tak mám pocit, že mám co vracet za to, že jsem měla v životě štěstí. I v největším fyzickém či psychickém vyčerpání mi zbývá kousek síly, kterou chci aktivně předávat dál nejen své rodině, ale i mé druhé rodině - dětem z dětských domovů. Kdo nezažil, nepochopí, proto vás ráda uvidím na některé z našich charitativních akcí (www.kynychova-nadace.cz).

Diskuze
Hanka Kynychová

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Balíme vánoční dárky

Správce webu | 08.12.2018

Balíme vánoční dárky

Chcete, aby vánoční dárek zaujal nejen svým obsahem, ale také obalem? Stačí pár jednoduchých triků, některé z nich zvládnou i děti - a vaše dárky budou ozdobou každého stromečku.

Vánoce

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Správce webu | 09.12.2018

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Vánoce jsou pro bezpečnost dětí rizikovým obdobím. Vánoční dekorace, ozdobičky či stromeček jsou pro děti lákavé a může dojít ke zranění.

Zima

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Správce webu | 09.12.2018

Vánoce jsou pro bezpečnost nejmenších rizikovým obdobím

Vánoce jsou pro bezpečnost dětí rizikovým obdobím. Vánoční dekorace, ozdobičky či stromeček jsou pro děti lákavé a může dojít ke zranění.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑