Prkno s kolečky

Správce webu | 26.08.2014

0 komentář

Zajímavosti

Skateboarding je sport někdy v médiích označován jako extrémní sport, ve kterém se používá skateboard k jízdě a provádění triků. Člověk, který se tomuto sportu věnuje se nazývá skater, skateboarder, skateboardista nebo slangově skejťák nebo rider (jezdec).

Skateboarding lze chápat jako rekreační aktivitu, umění práce nebo typ dopravního prostředku. Během let se průběžně skateboarding velice měnil co se týče triků, stylu jízdy a stavby samotných skateboardů.

Prkno s kolečky (skateboard) je stvořen pro děti a mladistvé

Skateboard se narodil v šedesátých letech minulého století v Kalifornii. Někoho napadlo vzít desku podobnou surfařskému prknu a přišroubovat k ní kolečka. Průmyslově se skejty začaly vyrábět v roce 1965.

Pro skateboarding byly za léta své existence využívány nejrůznější typy skateboardů. V současné době se již podoba a konstrukce ustálila. Nynější skateboard se tedy skládá z dřevěné lepené desky, která k sobě má připevněná kolečka, vyplněná zevnitř ložisky pro plynulou jízdu.

Skejt byl a je stvořen pro děti a mladistvé. Kdo chce jezdit s plným nasazením, pádům se nevyhne. Aby zbytečně nedocházelo ke zraněním, je třeba dbát některých důležitých zásad:

  • Jízda na skejtu by měla být provozována v dostatečné vzdálenosti od běžné silnice. Nejvhodnější plochou na tuto sprotovní činnost jsou skateparky. Často však mladiství jezdí jak po silnici, chodnících, tak i na některém z rozsáhlejších parkovišť. Takto ale hrozí vysoká pravděpodobnost úrazu jak jemu, tak i řidičům nebo chodcům
  • V zemích, kde je skateboarding znám delší dobu než u nás, je doporučováno, aby děti mladší 10 let tuto jízdu provozovaly jen pod dohledem zkušené dospělé osoby nebo zkušeného mladistvého. Dětem mladším 5 let se skateboarding nedoporučuje vůbec.
  • Při skejtování by měly děti opravdu jen skejtovat nekombinovat jízdu na prkně případně s tím, že kamarád jedoucí na jízdním kole je táhne za ruku, na laně či na pevné tyči. Riziko pádu je v těchto případech vysoké, většinou jsou pak zraněny obě děti.
  • Skateboarding vyžaduje vhodné doplňky oděvu. Nepostradatelná je helma chránící hlavu (odpovídající je kvalitní cyklistická přilba), dále pak řada dnes běžně dostupných chráničů na lokty, zápěstí, dlaň, kolena, ale i bradu.
  • Průběžnou pozornost zasluhuje také vlastní prkno, které by nemělo být poškozené a vždy s kvalitními neopotřebovanými kolečky.
Diskuze
Prkno s kolečky

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 06.12.2019

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Vánoce

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 14.04.2019

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Zima

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑