Jdeme na kaneval

Správce webu | 15.01.2019

0 komentář

Děti a vy

Právě přichází období dětských maškarních karnevalů, které milují snad všechny děti. Je to skvělá příležitost, jak k setkání dětí, tak jejich rodičů.

Právě přichází období dětských maškarních karnevalů

Stěžejní na dětském maškarním plese je kostým. Ať už vypůjčený, koupený, či - u vás šikovnějších - vyrobený doma.

  • Kostým. Jestliže se rozhodnete zavítat do půjčovny kostýmů a masek, rozhodně vezměte své dítě s sebou. Bude si moci vybrat z různorodé nabídky oblečků a vy budete mít jistotu, že mu kostým dobře sedí. Nechte se inspirovat přáním svého dítěte. Pokud máte a používáte šicí stroj, pak už stačí jen dobrý nápad. Pro malou vílu či princeznu stačí přešít starší kousky oblečení z vašeho šatníku a dokoupit či vyrobit korunku, kouzelnou hůlku…
  • Nezapomeňte na doplňky. Princezna by na ples nemohla jít bez své zlaté korunky na hlavě nebo šňůry perel. Piráta bez pásky přes oko či šátku na hlavě by nikdo nepoznal. A vodník? Viděli jste někdy vodníka bez barevných pentlí nebo sady hrnků s dušičkami?
  • Jdete na maškarní a máte s sebou vzít i nějaké občerstvení? Dohodněte se navzájem s ostatními rodiči, kdo co přichystá, aby bylo na stolech od každého něco. např. minipizzy z listového těsta, obložený talíř šunkou, sýrem a zeleninou, koláčky, muffiny, pečivo, ovocný salát a nezapomeňte ani na vodu, minerální vodu či ovocný džus. Na takovou akci jsou nejlepší plastové kelímky, příbory a papírové talíře. Nic se nerozbije a ušetří vám čas od mytí nádobí.

Vytvořte si sami:

Déšť
Starší slaměný klobouk nebo kulatou krabici oblepte dutým vláknem nebo vatou do tvaru mraku. Z modrého tvrdšího papíru nebo filcu vystříhejte kapky, přilepte je na provázek, který přivažte či přilepte na klobouk. Pak stačí jednobarevné oblečení a gumáky.

Dešťová víla
Holčička může využít svou nejoblíbenější sukni, gumáky a deštník.

Mumie
K mumii stačí využít obvazy ze starých lékárniček a obmotat s nimi dítě do kostýmu mumie.

Ovečka
Starou vestu s kapucí oblepte kuličkami z vaty, vystřihněte z černého papíru uši a přilepte je na kapuci, dítko oblékněte do černého oblečení a vesty. Na krk můžete zavěsit rolničku. Pokud nemá vesta kapuci, můžete si poradit tak, že na čelenku přilepíte kolečko vystřihnuté z papíru nebo filcu, polepíte kuličkami z vaty, přilepíte uši a ovečka je na světě.

Hrozen
K výrobě hroznu potřebujete zelené nebo fialové nafukovací balonky. Ty stačí nafouknout a přišít na staré tričko. Vystřihnout list, který vypadá jako vinná réva, přilepit na čelenku a hroznové víno může vyrazit.

Tip pro holčičky: princezna, beruška, víla, andílek, mažoretka, baletka, pirátka, indiánka, včelička, kočička, Sněhurka…

Tip pro kluky: klaun, čaroděj, kovboj, kominík, kostlivec, upír, mušketýr, námořník, pirát, princ, rytíř, vodník, Spiderman

Diskuze
Jdeme na kaneval

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

Mravenečkův tablet s básničkou Polámal se mraveneček

Správce webu | 06.10.2020

Mravenečkův tablet s básničkou Polámal se mraveneček

Dotykový tablet, se kterým se děti naučí barvy, říkanky o zvířátkách z louky a poslechnou si známou básničku Polámal se mraveneček. Tablet rozvíjí u dětí slovní zásobu, představivost a logické myšlení. Zdokonaluje jemnou motoriku, rozvíjí zrak a sluch aktivním zapojením do hry.

Zajímavosti

Pro většinu zvířátek je zima v lese nejtěžším obdobím v roce

Správce webu | 02.01.2021

Pro většinu zvířátek je zima v lese nejtěžším obdobím v roce

Zima je pro přírodu čas odpočinku, zastavení a klidu. Listnaté stromy a keře jsou bez listů, ale na jejich větvích se připravují pupeny, které s prvním teplem a sluníčkem na jaře vypučí v listy a květy.

Vánoce

Vybíráme vánoční stromeček

27.11.2020

Vybíráme vánoční stromeček

Vánoční stromeček patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Každý rok se stává tou nejkrásnější ozdobou celého našeho bytu. Bez vánočního stromu si snad nikdo neumí představit ty pravé Vánoce.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 05.04.2020

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května

Správce webu | 29.04.2020

Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května

Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.
 

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Přineste si z podzimní procházky barevné listy...

Správce webu | 16.10.2020

Přineste si z podzimní procházky barevné listy...

Přineste si z podzimní procházky barevné listy, kaštany, žaludy, šípky a pusťte se spolu s dětmi do tvoření dekorací.


© 2021, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑