Pexeso pro uši

Správce webu | 02.08.2013

0 komentář

Tipy na hračky

Princ Ivan nemůže spát. Včera v noci na plese poznal princeznu, která byla krásná a chytrá. Nějakou chvíli spolu tancovali. Jenže jak tajemně přišla, tak i zmizela, ani na jméno se jí nezeptal. A teď ji touží najít, ale jako jedinou stopu má vzácné kuličky, kterými byly zdobeny její šaty. Při každém pohybu totiž dělaly takový zvláštní zvuk. Panovník tedy nakázal všem služebným a poddaným, aby přinesli všechny látky, které by se tomuto tajemnému materiálu mohly podobat.

Účelem hry je najít dvojice krychliček podle vašeho sluchu!

A tak vznikla dětská hra Pexeso pro uši, ve které najdete hromádku šestnáci chrastivých krychliček, barevnou kostku a také pestrobarevnou hrací desku. Kromě toho, že krychličky při pohybu vydávají různé zvuky, můžete na jedné z jejich stran najít také barevnou plošku - podle ní vytvoříte z kostek osm párů. Ale účelem hry je dvojice najít ne podle barvy, ale podle vašeho sluchu! Stačí pouze náhodně rozestavit krychličky na stůl a můžete hrát. V každém tahu hráč zachrastí jednou kostkou, a pak se k ní pokusí najít do páru druhou. V případě úspěchu si obě kostky vezme k sobě. Pokud se mu to nepodaří, je na řadě soupeř. Hledání pokračuje tak dlouho, dokud všechny kostky nemají svého majitele. Pokud by se některým starším hráčům zdála popsaná varianta hry příliš jednoduchá, Pexeso pro uši pro ně obsahuje ještě jednu těžší a záludnější variantu. V této situaci hráči rozestaví zvukové kostky na desku na barevné čtverce a hod barevnou kostkou vždy na začátku tahu za ně určí, kterou kostku musí vzít do ruky. Nyní je pouze na jejich zvukové paměti nebo štěstí, aby k ní našli tu druhou, která má stejný zvuk. Pexeso pro uši je zajímavá variace na pexeso, ve které do hry vstupuje náš druhý smysl - sluch. A pamatovat si obrázek nebo barvu je mnohem jednodušší než pamatovat si zvuk. V krabičce je cekem osm různých zvuků od úplně jemně sypkého až po nepříjemně rachtavý, a jsou od sebe dobře rozlišeny. Hra poskytuje všem zájemcům trénování paměti skvělým a netradičním způsobem, navíc podporuje u dětí také motoriku. A třeba při svém hledání narazíte i na zvuk, který hledal náš princ Ivan z vyprávění. Pokud by se vám to náhodou podařilo, nezapomeňte mu to dát vědět dopisem na adresu Ivan Radinský, Princátkov 149, Království. K němu se totiž bohužel hra Pexeso pro uši nedostala, takže všechna práce zbyla na vás.

V příštím dílu "Jak se hraje ..." se přečtete o hře: Slovní express

Diskuze
Pexeso pro uši

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Správce webu | 20.06.2018

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Pořiďte dětem skvělého kamaráda, se kterým nebudou v postýlce nikdy samy. Medvídek zažene všechna noční strašidla a děti tak budou lépe usínat a klidně spát.

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 01.04.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑