Jak se hraje ... Letem světem

Správce webu | 07.05.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Nasedněte s námi do letadla. Nebojte se, je to bezpečné. „Cítíte ten vítr na tvářích? To je vánek vědomostí, které na nás tam nahoře společně čekají. Jmenuji se Amelie Earhartová a jsem pilotka. Za mnou je ještě jedna sedačka, volné místo jen a jen pro tebe. Tak šup, poletíme spolu a podíváme se po světě.“

Nasedněte s námi do letadla. Nebojte se, je to bezpečné.

„Teď se chvilku pevně drž, ale jakmile budeme ve vzduchu, budeme si povídat.“ Letadlo vystoupalo do oblak, zakroužilo chvilku s ptáky a vy jste se konečně pustili držadla. Amelie se na vás s úsměvem otočila a zeptala se: „Víš, kde leží pyramidy a kdo postavil tu největší?“
Tím začala velká pouť Letem světem, o které později vyšla desková hra. I vy teď máte možnost to dobrodružství prožít, a aby vám nebylo líto, že nejste v oblacích mezi ptáky, dostanete v krabici i katapult, kterým se budete trefovat na terč. Jinak zde nemůže chybět herní plán s okruhem pro figurky a také karty s vševědoucími otázkami a odpověďmi.
Právě tak se hra jmenuje: Letem světem, ačkoliv kroužit budeme s figurkami po herním plánu. Posun figurky určí hod kostkou a barva políčka, na kterém postavička skončí, rozhodne o tématu otázky. Na výběr je jedna z 97 karet v zamíchaném balíčku. Každá má na sobě přesně čtyři otázky z různých oborů – historie, kultura a umění, věda a technika, geografie a příroda.
Hráči odpovídají na otázku společně. K tomu slouží kartičky možností a, b, c. Z nich si každý ze soupeřů vybere jednu možnost, o které si myslí, že je správná. Společně pak všichni vyhodnotí svůj úspěch a podle toho dostanou žetony bodů.
Další body mohou obdržet také za speciální políčka na herním plánu, na kterých je třeba odpovídat postupně na všechny čtyři otázky. Odměna čeká ale i na šikovné, kteří po postavení figurky na políčko s červenou hvězdičkou trefí kuličku z katapultu přímo do kelímku.
Nejdůležitější jsou ale přesto vědomosti. Bez nich daleko nedoletíte a rozhodně ne k vítězství. Přesto nehrozí, že byste někam spadli, protože sedíte doma na sedačce. Hra nabízí spoustu pokročilých vědomostí pro starší děti, které je ocení v mnoha školních hodinách. Otázek je ve hře dostatek.
Takový let kolem světa není nic náhodného. A stejně tak ani v Letem světem nebude náhoda hodu kostkou vaším pánem. Musíte ji porazit svými vědomostmi a získat jen a jen pro sebe místo na sedadle vedle Amelie. A třeba se pak podíváte i kolem světa.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 10 let.

V příštím dílu "Jak se hraje ..." si přečtete o naučné hře, která děti učí mluvit - Povím ti, mami.
 

Diskuze
Jak se hraje ... Letem světem

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑