Jak se hraje ... Letem světem

Správce webu | 07.05.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Nasedněte s námi do letadla. Nebojte se, je to bezpečné. „Cítíte ten vítr na tvářích? To je vánek vědomostí, které na nás tam nahoře společně čekají. Jmenuji se Amelie Earhartová a jsem pilotka. Za mnou je ještě jedna sedačka, volné místo jen a jen pro tebe. Tak šup, poletíme spolu a podíváme se po světě.“

Nasedněte s námi do letadla. Nebojte se, je to bezpečné.

„Teď se chvilku pevně drž, ale jakmile budeme ve vzduchu, budeme si povídat.“ Letadlo vystoupalo do oblak, zakroužilo chvilku s ptáky a vy jste se konečně pustili držadla. Amelie se na vás s úsměvem otočila a zeptala se: „Víš, kde leží pyramidy a kdo postavil tu největší?“
Tím začala velká pouť Letem světem, o které později vyšla desková hra. I vy teď máte možnost to dobrodružství prožít, a aby vám nebylo líto, že nejste v oblacích mezi ptáky, dostanete v krabici i katapult, kterým se budete trefovat na terč. Jinak zde nemůže chybět herní plán s okruhem pro figurky a také karty s vševědoucími otázkami a odpověďmi.
Právě tak se hra jmenuje: Letem světem, ačkoliv kroužit budeme s figurkami po herním plánu. Posun figurky určí hod kostkou a barva políčka, na kterém postavička skončí, rozhodne o tématu otázky. Na výběr je jedna z 97 karet v zamíchaném balíčku. Každá má na sobě přesně čtyři otázky z různých oborů – historie, kultura a umění, věda a technika, geografie a příroda.
Hráči odpovídají na otázku společně. K tomu slouží kartičky možností a, b, c. Z nich si každý ze soupeřů vybere jednu možnost, o které si myslí, že je správná. Společně pak všichni vyhodnotí svůj úspěch a podle toho dostanou žetony bodů.
Další body mohou obdržet také za speciální políčka na herním plánu, na kterých je třeba odpovídat postupně na všechny čtyři otázky. Odměna čeká ale i na šikovné, kteří po postavení figurky na políčko s červenou hvězdičkou trefí kuličku z katapultu přímo do kelímku.
Nejdůležitější jsou ale přesto vědomosti. Bez nich daleko nedoletíte a rozhodně ne k vítězství. Přesto nehrozí, že byste někam spadli, protože sedíte doma na sedačce. Hra nabízí spoustu pokročilých vědomostí pro starší děti, které je ocení v mnoha školních hodinách. Otázek je ve hře dostatek.
Takový let kolem světa není nic náhodného. A stejně tak ani v Letem světem nebude náhoda hodu kostkou vaším pánem. Musíte ji porazit svými vědomostmi a získat jen a jen pro sebe místo na sedadle vedle Amelie. A třeba se pak podíváte i kolem světa.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 10 let.

V příštím dílu "Jak se hraje ..." si přečtete o naučné hře, která děti učí mluvit - Povím ti, mami.
 

Diskuze
Jak se hraje ... Letem světem

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑