Jak se hraje... Supermatematik

Správce webu | 23.09.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Martina vždycky bavila matematika. Počítání, dělení, násobení, všechna ta čísla s kulatými bříšky. Připadaly mu legrační. Ostatní děti si s ním pořád chtěly hrát a měl nejvíc kamarádů ve třídě. Další si jen tiše šeptaly, když šel kolem, a ukazovaly na něj. Záviděly mu. Kdykoliv byl vyvolaný k tabuli, vypočítal příklad správně, a paní učitelka mu poděkovala.

Martin vždy vypočítal příklad správně a paní učitelka mu poděkovala

Jeho největším nepřítelem byl školní rváč jménem Jakub, který neměl žádné kamarády. Jednoho dne se rozhodl, že bude Martina sledovat domů a přijde na to, proč je v matematice tak dobrý. Když nakouknul do jeho pokoje oknem, uviděl ve skříni viset podivnou bundu s písmenem S.
Ne každého počty baví. A některým zase nejdou. Čísla se mezi sebou pletou a nechtějí prozradit správný výsledek rovnice. Teď je tu ale superhrdina, který vám pomůže. Nosí bundu s velkým S a říká si Supermatematik.
Nám ale tentokrát bude muset stačit krabička, která obsahuje spoustu žetonů s čísly, ale také balíček karet. Plastové kostičky začínají hru ve žlutém pytlíku, odkud je budete vytahovat. Do středu stolu položíte zamíchané karty, ze kterých pro každé kolo otočíte vždy právě jednu.
Všichni hráči se budou ve svém tahu snažit sestavit z vyložených čísel rovnici, která povede k číslu na vyložené kartě. Každý z nich vždy vylosuje jednu novou kostičku, která zvýší šance. Abyste se dopočítali k výsledku, můžete využít libovolné vylosované znaménko matematické operace na zelené kostičce.
Hráč může dokončit rovnici pouze ve chvíli, kdy je na tahu. Za správně vyřešený příklad dostane jeden bod, který si poznamená do notýsku. Partie trvá do chvíle, než někdo nasbírá předem stanovený počet bodů.
Přítomnost všech čtyř základních matematických operací zaručuje, že děti musí neustále počítat a vylepšovat svoje schopnosti v násobení, dělení, sčítání a odčítání. Nemohou si vybrat ty jednoduché, protože jsou odkázané na znaménka vylosovaná z pytlíku.
Jednotlivé kostičky lze kombinovat do víceciferných čísel. Jedinou podmínkou zůstává, aby se výsledek příkladu rovnal jednomu ze dvou čísel odkrytých na kartě.
Supermatematik trénuje počítání zábavnou formou. Hráči se musí snažit o vyřešení rovnice, protože chtějí být rychlejší než soupeři. Dostatek kostiček zaručuje, že každý příklad nakonec vyřešíte. Ale pouze jeden z vás může navléct superhrdinský kostým a začít si říkat Supermatematik.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 7 let.

V příštím dílu "Jak se hraje..." na vás čeká hra, která pomáhá malým školákům - Souhlásky a samohlásky.

Diskuze
Jak se hraje... Supermatematik

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑