Jak se hraje... Supermatematik

Správce webu | 23.09.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Martina vždycky bavila matematika. Počítání, dělení, násobení, všechna ta čísla s kulatými bříšky. Připadaly mu legrační. Ostatní děti si s ním pořád chtěly hrát a měl nejvíc kamarádů ve třídě. Další si jen tiše šeptaly, když šel kolem, a ukazovaly na něj. Záviděly mu. Kdykoliv byl vyvolaný k tabuli, vypočítal příklad správně, a paní učitelka mu poděkovala.

Martin vždy vypočítal příklad správně a paní učitelka mu poděkovala

Jeho největším nepřítelem byl školní rváč jménem Jakub, který neměl žádné kamarády. Jednoho dne se rozhodl, že bude Martina sledovat domů a přijde na to, proč je v matematice tak dobrý. Když nakouknul do jeho pokoje oknem, uviděl ve skříni viset podivnou bundu s písmenem S.
Ne každého počty baví. A některým zase nejdou. Čísla se mezi sebou pletou a nechtějí prozradit správný výsledek rovnice. Teď je tu ale superhrdina, který vám pomůže. Nosí bundu s velkým S a říká si Supermatematik.
Nám ale tentokrát bude muset stačit krabička, která obsahuje spoustu žetonů s čísly, ale také balíček karet. Plastové kostičky začínají hru ve žlutém pytlíku, odkud je budete vytahovat. Do středu stolu položíte zamíchané karty, ze kterých pro každé kolo otočíte vždy právě jednu.
Všichni hráči se budou ve svém tahu snažit sestavit z vyložených čísel rovnici, která povede k číslu na vyložené kartě. Každý z nich vždy vylosuje jednu novou kostičku, která zvýší šance. Abyste se dopočítali k výsledku, můžete využít libovolné vylosované znaménko matematické operace na zelené kostičce.
Hráč může dokončit rovnici pouze ve chvíli, kdy je na tahu. Za správně vyřešený příklad dostane jeden bod, který si poznamená do notýsku. Partie trvá do chvíle, než někdo nasbírá předem stanovený počet bodů.
Přítomnost všech čtyř základních matematických operací zaručuje, že děti musí neustále počítat a vylepšovat svoje schopnosti v násobení, dělení, sčítání a odčítání. Nemohou si vybrat ty jednoduché, protože jsou odkázané na znaménka vylosovaná z pytlíku.
Jednotlivé kostičky lze kombinovat do víceciferných čísel. Jedinou podmínkou zůstává, aby se výsledek příkladu rovnal jednomu ze dvou čísel odkrytých na kartě.
Supermatematik trénuje počítání zábavnou formou. Hráči se musí snažit o vyřešení rovnice, protože chtějí být rychlejší než soupeři. Dostatek kostiček zaručuje, že každý příklad nakonec vyřešíte. Ale pouze jeden z vás může navléct superhrdinský kostým a začít si říkat Supermatematik.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 7 let.

V příštím dílu "Jak se hraje..." na vás čeká hra, která pomáhá malým školákům - Souhlásky a samohlásky.

Diskuze
Jak se hraje... Supermatematik

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑