Jak se hraje ... Slepá bába

Správce webu | 17.01.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Lidé mají celkem pět smyslů. Za nejdůležitější jsou všeobecně považované zrak a sluch, méně výrazné jsou čich a chuť, kterých využíváme spíše nevědomky. Úplně mimo a trochu opomíjený je poslední pátý smysl - hmat. A přitom je tak důležitý.

Lidé mají celkem pět smyslů - zrak, sluch, čich, chuť a hmat

Můžete se zeptat Františka, který musel v noci dojít v naprosté tmě ze svého pokoje až do postele rodičů. Měl nějaký hrozný sen. Jenže oči ani uši mu nepomohly. Teprve rukou nahmatal dveře, pak kliku a temnotou dorazil až k rodičům. Když si jim na svůj výlet postěžoval, rozhodli se maminka s tatínkem, že mu dají dárek, na kterém si cit v prstech procvičí. A tak do rodiny přibyla Slepá bába.
To je totiž hra, ve které máte zakryté oči a snažíte se rozeznat předměty ležící na stole. Celá legrace se ukrývá v zelené krabici a obsahuje dva rámečky plné barevných obrázků nejrůznějších věcí, které dobře známe. Když je vyjmete z rámečku, dostanete celkem 44 odlišných předmětů. Ty všechny nasypete do látkového pytlíku a použijete pro hru. Ale pozor, i původní rámečky, ze kterých jste obrázky osvobodili, budete ještě potřebovat!
Slepá bába má však ráda zvířátka, proto je v balení ukrytá ještě trojice masek: sova, tygr a medvěd. Právě mezi nimi si hráči na začátku souboje musí zvolit a jednu z nich si za pomoci gumičky upevní na hlavu. Když na ně přijde řada, musí si ji nasadit před oči tak, aby nic neviděli, zalovit v sáčku s předměty a jeden vytáhnout.
Nyní je pouze na představivosti hráče, aby určil, jaký předmět vlastně drží. Tvary jsou vybrané šikovně, takže věci je možné od sebe rozeznat. A pokud se to hráči podaří, může se na vlastní oči přesvědčit, že měl pravdu, a za odměnu si uhodnutý dílek ponechá jako vítězný bod. Pokud neuhodne, vrátí věc zpět do sáčku a pokračuje další hráč. Jakmile dojde zásoba, je hra u konce, a kdo nasbíral nejvíce dílků, stává se vítězem.
Slepá bába vás a vaše konečky prstů pozve ještě do dalších her: týmová varianta nabízí soupeření ve dvou. Jeden z hráčů hádá a druhý mu může pomoci nápovědou. Menší děti, které ještě neumí poznat předměty a chtějí se s nimi nejdřív seznámit, si mohou zahrát hru zvanou Tombola. Na vylosovaný dílek se mohou podívat a snaží se pro předmět najít místo na svojí desce.
A pokud jste na hraní zrovna sami, ani pak se u Slepé báby nebudete nudit. Vezmete si totiž dvanáct dílků z jedné desky a pokusíte se je poslepu naskládat do prázdných otvorů.
Hra Slepá bába nabízí pěknou a netradiční zábavu, která prověří váš hmat. Jedná se o důležitý smysl, který mohou díky hře děti velice dobře trénovat a rozvíjet. Krabička nabízí hned několik herních variant pro děti různého věku, od nejmenších až po školáky.
Nasaďte si masku a zkuste poznat sněhuláka, autíčko nebo třeba budík. Uvidíte, že to není vůbec jednoduché. Ale příště, až se budete potřebovat řídit jen dotekem svých rukou, bude se vám určitě takový trénink hodit. A to ani nemusíte utíkat před nějakým ošklivým snem.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 5 let

V příštím dílu „Jak se hraje...“ si přečtete o naučné hře Slabiky v dominu.

Diskuze
Jak se hraje ... Slepá bába

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑