Jak se hraje ... Povím Ti, mami

Správce webu | 26.06.2014

0 komentář

Od 3 letOd 4 letOd 5 letOd 6 letTipy na hračky

Bylo, nebylo. Kdysi dávno bylo jedno království. V něm žil tatínek, maminka a malá dcerka Lenička. Byla moc chytrá a šikovná a pořád chtěla něco vědět. Jednou takhle byla sama doma, a tak se rozhodla, že půjde do lesa na houby. Jenže se v lese ztratila a už ji nikdy nikdo nenašel.

Kdysi bylo jedno království, v něm žil tatínek, maminka a dcerka Lenička

 Vyprávění skončilo a malá holčička si spokojeně poposedla na židli.
„Ale to není moc pěkný konec pohádky, Leničko,“ posteskla si maminka, která celou její pohádku poctivě poslouchala.
„Jenže já tady před sebou mám obrázky a těch se musím držet. Podívej se. Tady je holčička, která povídá s maminkou a tatínkem. A tady vchází do lesa. Ale už tu nemám žádný, kde by ji našli, takže se ztratila,“ byla se vším holčička hotová.
A jestlipak vy, naši čtenáři, víte, odkud tato pohádka pochází? No přece ze hry Povím Ti, mami, kterou můžete najít v obchodech v České a Slovenské republice v produkci společnosti Pexi. Jedná se o vyprávěcí hru, ve které nenajdete žádné soupeření. Místo toho je zaměřena na zdokonalení slovní zásoby a fantazie a především na rozvíjení vyjadřování a komunikačních schopností dětí.
Povím Ti, mami je malá krabička, ve které najdete čtyřicet obrázků na dvaceti pevných barevných kartách. Na každé z nich jsou z obou stran namalované obrázky, které mají v pravém horním rohu také barevný znak. Ten označuje, ke kterému z deseti příběhů karta patří.
Úkolem dítěte je mezi kartami najít ty správné pro jeho příběh, poskládat je do správného pořadí a především to všechno doprovodit vyprávěním o tom, jak to vlastně všechno mohlo být.
Kromě těchto „pravých“ příběhů si mohou děti vymýšlet i svoje vlastní. Hra skvěle podporuje představivost, ale současně také učí děti časové posloupnosti dějů. V krabici najdete jak poučné, tak dobrodružné příběhy, od čištění zubů, přes stavění sněhuláka a návštěvu lesa až po doručování poštovních zásilek.
Díky tomuto dobrému výběru mohou děti současně poznávat a natrénovat také názvy povolání a jejich činnosti. A pak si třeba děti budou náhodně losovat karty a říkat, co by tak tyto dvě postavy mohlo svést dohromady. Při vyprávění dětí vznikají někdy i „nesprávné“ příběhy, při kterých se společně jistě zasmějete.
Možností, co mohou s hrou děti předškolního věku provádět, je opravdu dost. Výhodou je, že v základním návodu hry není žádný protivník ani časový limit, jen dítě a destičky s roztomilými obrázky.
Jestliže máte na starosti více ratolestí než jedno, jistě uvítáte možnost, že se hry může zúčastnit více dětí, které skládají a postupně vyprávějí své příběhy, nebo mohou soutěžit, kdo sestaví svůj příběh jako první.
Hru velmi oceňují pedagogové a logopedové pro výše zmíněné benefity hry.
Takže pokud máte zrovna chuť na nějaké vyprávění, tak stačí tiše říct: Povím Ti, mami.

Hra je vhodná pro 1 a více hráčů od 3 let.

V příštím dílu "Jak se hraje..." si přečtete o originální prostorové hře Paměť 3D.

Diskuze
Jak se hraje ... Povím Ti, mami

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 06.12.2019

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat

Správce webu | 12.12.2019

Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat

Vánoce bývají jedním z nekrásnějších období v roce, ale pro mnohé z nás znamenají také stres z výběru dárků, úklidu či pečení vánočního cukroví. Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat. Vánoce jsou přeci pro nás a především pro naše děti velikou událostí, a proto si čas strávený s nejbližšími opravdu užívejme.

Vánoce

Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat

Správce webu | 12.12.2019

Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat

Vánoce bývají jedním z nekrásnějších období v roce, ale pro mnohé z nás znamenají také stres z výběru dárků, úklidu či pečení vánočního cukroví. Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat. Vánoce jsou přeci pro nás a především pro naše děti velikou událostí, a proto si čas strávený s nejbližšími opravdu užívejme.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 14.04.2019

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Zima

Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat

Správce webu | 12.12.2019

Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat

Vánoce bývají jedním z nekrásnějších období v roce, ale pro mnohé z nás znamenají také stres z výběru dárků, úklidu či pečení vánočního cukroví. Nejdůležitější je prožít svátky v pohodě a pokusit se nestresovat. Vánoce jsou přeci pro nás a především pro naše děti velikou událostí, a proto si čas strávený s nejbližšími opravdu užívejme.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑