Jak se hraje ... Logix

Správce webu | 25.04.2014

0 komentář

Tipy na hračky

Kdo by to kdy řekl, že klíčem ke všem magickým formulím bude ovoce? Když to čaroděj Filipo poprvé objevil, málem mu zaskočilo jablko, které právě jedl. Jeho vynález byl vlastně jen dílem náhody. Jedna pecka ze švestky mu ukápla do připravovaného elixíru.

Kdo by to kdy řekl, že klíčem ke všem magickým formulím bude ovoce?

Hladina najednou zrudla a zmodrala a začala vířit. Kouzelník strachy ustoupil, ale nic se nedělo. Když nakoukl zpět, byla tekutina čirá jako zrcadlo. Napil se jí a cítil se silný, jako obr. V té chvíli započaly jeho experimenty s ovocem. Vytvořil kouzelnou knihu plnou formulí, ale bohužel se ztratila.
Naštěstí se před několika dny vrátil jeden výzkumník ze severu a přivezl s sebou zachovalou krabici s nápisem Logix. Povídá se, že právě v ní se ukrývají všechna magická zaklínadla. Všech šestnáct kouzel, která se podařilo zachránit, je napsáno na kartách v řeči kódu, v podobě puntíků.
Jenže Logix má mnohem kouzelnější obsah. Je to současně také hra. K čarování budete potřebovat také hromadu barevných kuliček v barvách ovoce. Jsou zde modré švestky, zelená jablka, červené jahody i žluté citrony. A nechybí ani herní plán, který slouží ve hře jako kotlík, v němž budete všechny přísady ve správném pořadí míchat.
Hru zahájíte umístěním černé kuličky do středu herního plánu. To je základní přísada, bez které se neobejde žádné kouzlo. Všechny ostatní budou čekat na to, až je přidáte na podstavci vedle hlavního plánu. Všechny karty kódů (kouzel) zamícháte a každý z kouzelníků dostane jednu z nich. Na ní je nakreslený tajný recept. Musíte dodržet přesný tvar, který vám karta udává. Současně při jeho vytváření nesmíte použít ovoce barvy, která je na kartě nakreslená v rohu.
Tento recept je jediným úkolem pro hráče. Ti se střídají po směru hodinových ručiček a do kotlíku přidávají nové ingredience. Kuličky mohou hráči položit na plán vždy tak, aby sousedily s nějakou již položenou kuličkou vodorovně nebo svisle.
Místo položení může čaroděj vzít jednu už použitou kuličku a posunout ji jinam na plánu, jako kdyby do ní cvrnknul. Přitom ale nesmí přeskakovat jiné kuličky. Nebo může dokonce jednu položenou kuličku vzít a vyměnit ji za jinou.
Celou dobu se všichni kouzelníci snaží vytvořit vzor podle své karty s receptem. Mohou vždy použít jen jednu z barev. Vzor nikdy nesmí být kombinací více druhů ovoce.
Pro každého kouzelníka je důležité předvídat a odhadnout tvary svých protivníků. Musí se snažit jim bourat jejich tajný tvar kuliček (tím, že jim kuličku odebere nebo přesune), aby ho nesestavili dříve než on.
Ve chvíli, kdy se někomu podaří sestavit celý vzor z karty za pomoci jediné barvy, stává se vítězným kouzelníkem – vyhlásit to může ale jen, až na něj přijde řada. Za odměnu může vyzkoušet svou formuli i ve skutečnosti, když sní dostatek toho ovoce, které právě použil.
Hra Logix pomáhá trénovat předvídavost, paměť, vnímání barevných kombinací i logiku. Podle karty zadání musí hráč vytvořit obrázek, který může být libovolně natočený. Proto je k tomu třeba také dostatek představivosti.
Filipo, čaroděj druhé kategorie, už svůj kotlík naplnil. Teď jste na řadě vy. Svět magických formulí otevírá své ruce...

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 10 let.

V příštím dílu „Jak se hraje...“ si přečtete o kvízové hře: Letem světem.

Diskuze
Jak se hraje ... Logix

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 06.12.2019

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.

Vánoce

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 14.04.2019

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Zima

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑