Jde se na hřiště

Správce webu | 24.04.2016

0 komentář

ZdravíDěti a vy

Čerstvý vzduch je pro zdraví dětí to nejlepší, co jim můžeme dopřát. Vezměme tedy děti ven na dětská hřiště, nebo jim takové hřiště vytvořme v soukromí vlastní zahrady.

Čerstvý vzduch je pro zdraví dětí to nejlepší, co jim můžeme dopřát

Díky pobytu na hřišti budou děti zručnější, ohebnější a pohyblivější. Získají větší představivost a mohou se pak lépe a déle soustředit. Na veřejných hřištích si snadněji najdou kamarády, učí se lépe komunikovat a budou přátelštější. Děti, které tráví delší čas venku, mají menší sklon k obezitě a jsou méně nemocné než jejich vrstevníci, kteří tráví většinu času doma.
 

Herní prvky na hřišti

Děti školního a předškolního věku se podstatně liší nejen v tělesné výšce, ale také v rozvinutosti motorické schopnosti a rovnováhy.

Proto část hřiště, která je určena pro předškoláky, musí být vybavena komponenty,které jsou nízko při zemi. Vhodné jsou bezpečné vícefunkční hrací sestavy. Tyto sestavy nejčastěji zahrnují několik velikostí prolézaček a také pružinová houpadla s veselým designem např. zvířátek. Silná pružina drží sedátko a umožňuje houpat se do různých stran. Na těchto houpadlech se děti houpají nízko u země, čímž se eliminují negativní následky případného pádu.

U nejmenších dětí má obvykle největší úspěch pískoviště, které jim dovoluje vyvíjet kreativitu. Písek musí být čistý, bez střepů, odpadků, plevele. V době, kdy se nepoužívá, by mělo být pískoviště nejlépe zakryté, aby se do něj nedostala zvířata.

U větších dětí jsou oblíbené lanové herní prvky. Šplhání, houpání a zdolávání překážek na útvarech propletených pevnými provazy spolehlivě vykouzlí nadšené úsměvy u vašich ratolestí.

Skluzavky mají v dětském světě široké využití jak na zahradě, tak v dětském pokojíčku, a pokud je připevníte k dřevěnému hradu či domečku na hřišti, uděláte tak dětem největší radost. Skluzavka nahradí schůdky nebo rampu, umožní rychlou jízdu a spoustu legrace.

Nesmíme zapomenout ani na houpačky a kolotoče, které jsou neodmyslitelnou součástí dětských hřišť. Jejich konstrukce by měla být pevná, bytelná a bezpečná.

Moderní atrakcí dětských hřišť se v poslední době staly trampolíny. Z hlediska bezpečnosti je u trampolíny mimořádně důležité, aby obsahovala ochrannou síť. Zejména tehdy, je-li určena pro menší děti.

Dopřejte tedy svým dětem dostatek volného, ale zároveň bezpečného pohybu. Pokud vyrazíte na hřiště, choďte vždy jen na ověřená a bezpečná.

Diskuze
Jde se na hřiště

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

Mluvící panenka Terezka by neměla chybět v pokojíčku žádné malé slečny

Správce webu | 23.02.2018

Mluvící panenka Terezka by neměla chybět v pokojíčku žádné malé slečny

Téměř každou malou holčičku potěší dárek v podobě panenky, ke které se bude ráda tulit a mazlit se s ní. Mluvící panenka Terezka by neměla chybět v pokojíčku žádné malé či větší slečny.

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 23.02.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑