Jak se připravit na výlet v zimě

Správce webu | 18.02.2018

0 komentář

Děti a vy

Když chcete v létě vyrazit s dětmi na výlet, stačí si na sebe vzít kraťasy, tričko, s sebou teplejší oblečení a důležité nezbytnosti. Jenže, co v zimě? Tak to už je náročnější, ale procházka zasněženou krajinou, červené tváře dětí, koulovačka, návštěva muzea - za to stojí.

Jak se připravit na výlet v zimě s dětmi?

Jaké bude počasí? Než na výlet vyrazíte, prostudujte si doma, co vás čeká, kudy se k vašemu cíli dostanete, a poslechněte si předpověď počasí, případně zkontrolujte vyhlášky horské služby. Nikdy nepodnikejte výlety s dětmi v extrémních povětrnostních podmínkách a silném mrazu. Občas zkontrolujte, zda je dítě v teple a suchu, že není promáčené. Mladší děti by měly mít pravidelné přestávky na teplý nápoj.

Správné oblečení je základ. Cestou počítejte s nějakou tou koulovačkou, pádem do sněhu a tomu musíte přizpůsobit i oblečení malých nezbedů. Oblečení je vhodné vrstvit, v případě potřeby jednoduše jednu vrstvu sundáte nebo přidáte. Začněte kvalitním bavlněným prádlem nebo funkčním prádlem, které pomáhá odvádět pot od těla. Pokud nemáte funkční oblečení, počítejte s tím, že se během chůze zpotíte, a bylo by fajn mít s sebou suchá trička, do kterých se vy i děti můžete převléknout. Dále by měla následovat zateplovací a zároveň prodyšná vrstva. Na konec by měla přijít vrstva odolná vodě a větru. Rozhodně nezapomínejte na čepici, přes hlavu dochází k velkým ztrátám tělesného tepla. Zakryté by měly být i uši, aby nedošlo k omrzlinám. Malé děti vyrábějí méně tělesného tepla a cítí chlad mnohem rychleji než my dospělí. Velmi důležité je, aby dítě mělo v teple ruce a nohy. Na ruce jsou pro děti lepší palčáky, prsty u sebe se lépe zahřejí. Zásadní je kvalitní teplá nepromokavá obuv.

Při balení věcí do batohu dávejte těžké věci nahoru, aby bylo těžiště co nejvýše a aby batoh netáhl zpět. Zapnutím bederního pásu se přenese část hmotnosti batohu z ramen na pánev a zmenší se tím tlak na páteř.

Co do batohu? S sebou si vezměte jídlo, nejlépe v plastové krabičce, potraviny se vám tak nezničí. Důležitá je dostatečně velká termoska s čajem. Nezapomeňte na doklady, peníze, baterku či čelovku i mobil s nabitou baterkou. S sebou byste také měli mít zápalky, provázek, papír, tužku, malou lékárničku, která obsahuje náplasti, jelení lůj, pružné stahovací obinadlo… Vhodné je mít také náhradní oblečení (rukavice, čepici, ponožky, triko, náhradní šusťáky) v igelitovém nepromokavém pytlíku. A určitě byste s sebou měli vzít mapu, která se vám může vždycky hodit a moc neváží.

Zdá se vám, že toho mátě nějak moc? Věřte, že každá z věcí je důležitá. Raději neste v batohu dvě kila navíc, než si zpětně vyčítat, že vám chybělo něco důležitého.
Samozřejmě toto vše neplatí, vydáte-li se na výlet k blízké rozhledně a za dvě tři hodinky jste zpět v teple domova.

Diskuze
Jak se připravit na výlet v zimě

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 01.04.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑