Jak se hraje... Písmenkobraní | Vše o hračkách

Jak se hraje... Písmenkobraní

Správce webu | 20.05.2015

0 komentář

Společenské hryTipy na hračky

Všichni se neustále zvědavě ptají, odkud se berou miminka. Milionům dětí po celém světě nedá tato otázka spát. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, odkud pocházejí písmenka? To je snadné, stačí vzít tužku a začít psát, řeknete. Ale co když všechny náplně na světě dojdou, budou písmenka pryč? Ale kdeže.

Písmenkobraní od Pexi je hezkou legrací Z písmenkového světa

I nadále budou plnit stránky tisíců knih, protože tištěná písmenka vůbec nepocházejí z tiskárny. Je jen jediné místo, kde mohou tyto černé potvůrky vyrůst – na bělostné Antarktidě. Vypěstují je, naplní do pytlů a posílají do tiskáren. Všechnu tuto práci dělají eskymáci. Jen jeden den v roce se mohou přijít podívat na tradiční sklizeň i cizinci. Ten den se jmenuje Písmenkobraní.

Jakmile vezmete víko za uši, tak v krabici od firmy Pexi najdete spoustu zajímavých věcí. Tím nejdůležitějším tu jsou písmenka, která se pevně drží každé z 25 barevných kostek. Ale na každé z nich jsou jen tři písmenka. Jak to, když kostky mají šest stran? Dvě strany ale mají místo písmenka vyvrtanou díru, takže se můžete otvorem koukat jako dalekohledem. A další strana je tajemná a prázdná. Jen jedna kostka vypadá úplně jinak a všechny její strany pokrývají číslice. V krabici ale dostanete i provázky a pytlík.

Ten hned na začátku hry naplníte všemi barevnými kostkami a jediná na svobodě zůstane ta bílá s číslicemi. Tu k základní hře nebudete potřebovat. Na začátku každého kola si vylosujete z pytlíku pět kostek a navlečete je na provázek. Ale pozor, abyste některé z nich nepověsili obráceně, protože by se písmenkům mohlo udělat špatně! A navíc takové písmenko neplatí.

Teprve když jsou všechny kostky navlečené, mohou hráči jejich otáčením hledat nějaké slovo. Může být i kratší, protože některé kostky lze vynechat využitím strany bez písmenka. Taková kostka se při čtení slova vynechává. Výsledná délka je tak rozhodnutím samotného hráče, ale správné slovo pak přinese méně bodů, pokud je kratší: přesně tolik, z kolika písmenek se skládá.

Ovšem chyba ve slově nebo vytvoření neexistujícího výrazu znamená odečítání bodů. Pak stačí vylosovat nové kostky a začít další kolo. Souboj v hledání písmenek končí tím, že některý ze soupeřů nasbírá předem daný součet bodů v poznámkovém bloku.

S kostkami se tentokrát nebude házet. Místo toho se budou točit, až jim půjde hlava kolem. Naštěstí je hráči navlečou na provázek, kterého se mohou držet a nespadnout. Při skládání hráči využijí nejen svoje znalosti slov, ale také šikovnost, rychlost, paměť a nezbytné štěstí.

Písmenkobraní je příjemným překvapením a hezkou legrací z písmenkového světa. Využití děravých kostek je zábavné, ale tím nejdůležitějším zůstávají samotná písmenka. Příště, až si budete číst nějakou knížku, vzpomeňte si, jak dlouhou cestu z Antarktidy za vámi musela urazit.

Hra je vhodná pro 2-3 hráče od 7 let.

V příštím dílu „Jak se hraje…“ si užijete naučnou zábavu při hře s provázky, destičkami a kartami - Tvary, barvy, paměť.

Diskuze
Jak se hraje... Písmenkobraní

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Vzpomínáte na své oblíbené hračky, které nás i naše sourozence provázely celé dětství?

Správce webu | 24.07.2018

Vzpomínáte na své oblíbené hračky, které nás i naše sourozence provázely celé dětství?

Vzpomínáte na své oblíbené hračky, které nás i naše sourozence provázely celé dětství? Nyní je s nostalgií bereme do ruky a vybaví se nám spousta vzpomínek na dětství. Výběr nebyl velký, a tak nebylo výjimkou, že všichni kluci měli totéž auto Tatra a holky stejné panenky.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑