Dětský ráj na zahradě

Správce webu | 18.04.2018

0 komentář

Děti a vy

Vyčleňte prckům část zahrady, v níž se budou moct bezpečně vydovádět, a vysvětlete jim, jak se chovat na zbytku zahrady. Zavzpomínejte na své dětství, co vše vás na zahradě bavilo, nebo co vám chybělo.

Vyčleňte prckům část zahrady, v níž se budou moct bezpečně vydovádět

Tyto vzpomínky promítněte i do vaší zahrady. Dáte tak dětem příležitost trávit většinu letních dní právě tam.

Klasikou, na které jsme vyrostli i my, je pískoviště. Pro ty nejmenší najdete na trhu pískoviště ve tvaru zvířátka a pro ty větší můžete pískoviště na zahradě vyrobit i vy sami. Vždy ale myslete na to, aby se dalo přikrýt - je to ochrana před zvířaty, nečistotami i deštěm. Na správném pískovišti nesmí chybět hračky a sady na písek, ve kterých děti najdou vše, co budou ke svým hrám potřebovat.

Dalšími prvky, kterými děti zajisté zabavíte, jsou skluzavka, houpačka a prolézačka. Výšku a ukotvení skluzavky volte dle věku dítěte. A pokud ji připevníte k dřevěnému hradu či domku, uděláte tak dětem největší radost. Větším dětem můžete postavit sestavu prolézaček s provazovými prvky, houpačkami či skluzavkami. Prvky náročnější na konstrukci či upevnění nechte raději namontovat odborníky. Minimálně každý rok kontrolujte stabilitu, neporušenost i čistotu všech hracích prvků na zahradě.

Chybu neuděláte ani oblíbenou trampolínou, a co teprve skákacím hradem. Při skákání, ale počítejte s hlasitými projevy nadšení.

Bunkr, stan či jakýkoli jiný úkryt potěší každé dítě. Bude v něm mít své kouzelné soukromí. Stan můžou mít děti postavený v letních měsících na zahradě, v zimě si v něm hrát doma v pokojíčku a může posloužit i jako úkryt pro hračky, když se děti věnují jiným činnostem. Výhodou je jejich jednoduché rozložení a složení. V zahradním domku, ve kterém se budou scházet i děti z okolí, můžou mít vlastní malý nábytek, a budete to jejich prostor, kde si dokážou nerušeně hrát.

V parných dnech se neobejdete bez bazénku. Ať už malého přenosného nebo velkého rodinného.

A co sport? Dále se zamyslete nad tím, co děti baví. Hrají rády fotbal? Nechte jim část volného trávníku a pořiďte jim branky či je jen naznačte. Pořídit můžete i basketbalový koš, pingpongový stůl či terče.

Nezapomeňte ani na ohniště. Už také cítíte vůni právě opečených buřtů na ohni? Kolem ohniště nechte dost místa, aby se kolem ohně mohlo bezpečně pohybovat více lidí.

Zahrada má i dětem poskytovat co nejvíce zábavy a zároveň být bezpečná. Všechny herní prvky by měly být umístěny tak, abyste na své potomky bez potíží viděli nejen z domu, ale i z ostatních míst zahrady. Při nákupu si ověřte, že vše splňuje bezpečnostní kritéria.

Diskuze
Dětský ráj na zahradě

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Správce webu | 15.01.2019

Stavění puzzle se může účastnit celá rodina

Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí logické myšlení. Z jednotlivých dílků, které do sebe musí přesně zapadat, složíte požadovaný tvar či obrazec.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑