Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. Petřík zvědavě vzal za kliku ...

04.10.2013

0 komentář

Od 5 letOd 6 letTipy na hračky

Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. A znovu: cink! Petřík zvědavě vzal za kliku a pootevřel jen trošku, aby uviděl dovnitř. Věděl, že Ježíšek to být nemůže. Ten v tuhle dobu ještě spí a odpočívá. Ale kdo by to tedy mohl být?

Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. Petřík zvědavě vzal za kliku ...

Zvoneček je hlavním tématem hry slovní expres a právě toto červenomodré cinkátko vás v krabičce zaujme nejvíce. Kromě něj se totiž v balení hry doporučované Moudrou sovou nachází už jen balíček karet a český návod. Na kartách najdete velká česká písmena vytištěná modrou barvou a zopakovaná ve všech rozích. V pravidlech se rychle a jednoduše naučíte, jak se mají v této hře sestavovat slova. Právě o skládání písmenek do výrazů půjde ve Slovním expresu v první řadě. A protože to je opravdový expres a spěšné vlaky nečekají, nebudete mít na pemýšlení příliš času. Každý z hráčů na začátku souboje dostane do ruky tři karty, které se bude snažit zkombinovat s dalšími vyloženými znaky a vytvořit nějaké české slovo. Postupně hráči otáčí písmenka z hromádky a pokládají karty na stůl. Všichni stále drží svoje tři karty tajně před sebou a snaží se s jejich využitím vytvořit slovo. Jakmile se to někomu z nich podaří, zazvoní na zvoneček, a pokud slovo vytvořil správně, dostane všechny karty k sobě. Kdo má na konci hry - po dobrání všech písmenek z balíčku - nejvíce karet, stává se vítězem. Slovní expres ale kromě varianty se skrytími kartami má ještě druhou možnost, jak se můžete v sestavování slov utkat. Tentokrát karty s písmenky odhalujete na stůl a všichni mají tedy stejné šance. Na rozdíl od první hry je tato varianta pomalejší, ale její výsledek tolik nezávisí na štěstí. Cílem hráčů opět je sestavení českého slova a zavonění na zvoneček. Jen ten, komu se podaří zacinkat, může hádat slovo. Obě hry mají pro děti hned několik pozitivních vlivů. Prvním a hlavním je zlepšování slovní zásoby, protože slova, která uhodne jeden z nich, se naučí i všichni jeho soupeři. Na druhém, ale zdaleka neméně důležitém místě, je zlepšování reflexůkoordinace pohybů, protože soupeři musí rychle reagovat na objevení nové kartičky. A děti hra rozhodně svojí jednoduchostí a hraním s výrazy zaujme.

Cink! Petřík překvapeně koukal do obývacího pokoje, kde tatínek s maminkou měli na stole jakousi bílou krabici. Vedle ležel balicí papír. "Dárek" uvědomil si Petřík současně s tím, že má za dva týdny narozeniny. Raději hned dveře zavřel, aby si nepokazil překvapení. Stále mu ale vrtalo hlavou, jaký dárek by vlastně mohl cinkat.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 5 let

V příštím dílu "Jak se hraje ..." si přečtete o stolní hře plné fantazie: Co k čemu, táto?

Diskuze
Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. Petřík zvědavě vzal za kliku ...

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 06.12.2019

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Zajímavosti

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.

Vánoce

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.

Velikonoce

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Správce webu | 14.04.2019

Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou

Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
 

Jaro

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Léto

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Podzim

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Správce webu | 22.05.2019

Naučte děti, jak se v lese správně chovat...

Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.

Zima

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 10.12.2019

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑