Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. Petřík zvědavě vzal za kliku ...

04.10.2013

0 komentář

Od 5 letOd 6 letTipy na hračky

Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. A znovu: cink! Petřík zvědavě vzal za kliku a pootevřel jen trošku, aby uviděl dovnitř. Věděl, že Ježíšek to být nemůže. Ten v tuhle dobu ještě spí a odpočívá. Ale kdo by to tedy mohl být?

Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. Petřík zvědavě vzal za kliku ...

Zvoneček je hlavním tématem hry slovní expres a právě toto červenomodré cinkátko vás v krabičce zaujme nejvíce. Kromě něj se totiž v balení hry doporučované Moudrou sovou nachází už jen balíček karet a český návod. Na kartách najdete velká česká písmena vytištěná modrou barvou a zopakovaná ve všech rozích. V pravidlech se rychle a jednoduše naučíte, jak se mají v této hře sestavovat slova. Právě o skládání písmenek do výrazů půjde ve Slovním expresu v první řadě. A protože to je opravdový expres a spěšné vlaky nečekají, nebudete mít na pemýšlení příliš času. Každý z hráčů na začátku souboje dostane do ruky tři karty, které se bude snažit zkombinovat s dalšími vyloženými znaky a vytvořit nějaké české slovo. Postupně hráči otáčí písmenka z hromádky a pokládají karty na stůl. Všichni stále drží svoje tři karty tajně před sebou a snaží se s jejich využitím vytvořit slovo. Jakmile se to někomu z nich podaří, zazvoní na zvoneček, a pokud slovo vytvořil správně, dostane všechny karty k sobě. Kdo má na konci hry - po dobrání všech písmenek z balíčku - nejvíce karet, stává se vítězem. Slovní expres ale kromě varianty se skrytími kartami má ještě druhou možnost, jak se můžete v sestavování slov utkat. Tentokrát karty s písmenky odhalujete na stůl a všichni mají tedy stejné šance. Na rozdíl od první hry je tato varianta pomalejší, ale její výsledek tolik nezávisí na štěstí. Cílem hráčů opět je sestavení českého slova a zavonění na zvoneček. Jen ten, komu se podaří zacinkat, může hádat slovo. Obě hry mají pro děti hned několik pozitivních vlivů. Prvním a hlavním je zlepšování slovní zásoby, protože slova, která uhodne jeden z nich, se naučí i všichni jeho soupeři. Na druhém, ale zdaleka neméně důležitém místě, je zlepšování reflexůkoordinace pohybů, protože soupeři musí rychle reagovat na objevení nové kartičky. A děti hra rozhodně svojí jednoduchostí a hraním s výrazy zaujme.

Cink! Petřík překvapeně koukal do obývacího pokoje, kde tatínek s maminkou měli na stole jakousi bílou krabici. Vedle ležel balicí papír. "Dárek" uvědomil si Petřík současně s tím, že má za dva týdny narozeniny. Raději hned dveře zavřel, aby si nepokazil překvapení. Stále mu ale vrtalo hlavou, jaký dárek by vlastně mohl cinkat.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 5 let

V příštím dílu "Jak se hraje ..." si přečtete o stolní hře plné fantazie: Co k čemu, táto?

Diskuze
Cink, ozvalo se z místnosti za dveřmi. Petřík zvědavě vzal za kliku ...

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑