Jak se hraje ... Chytrá lokomotiva

Správce webu | 18.06.2013

0 komentář

Banditi na cestě přepadli jednu z učitelských mašinek.

Banditi na cestě přepadli jednu z učitelských mašinek a vzali jí všechen náklad. Mladá lokomotivky teď mají strach vyjet na trať, protože zrovna dnes mají první samostatnou jízdu. A tak se ředitelka Mašinkové univerzity rozhodla připravit pro děti nejdřív praktickou ukázku.
Vyndala krabici s obrázkem sovy a různobarevných mašinek a nápisem Chytrá lokomotiva. Malé mašinky zvědavě nakukovaly, co se uvnitř nachází. Paní ředitelka postupně vytahovala přesýpací hodiny, kostku a pravidla. Jenže pak se dětem rozšířily světlomety: na stle se postupně objevovaly dílky puzzle, ze kterých se dal složit celý vláček. A kdyby jeden, ale rovnou čtyři, každý jinak barevný.
Kromě mašinek a vagonků byly v krabici ještě ukryté žetony nákladu – klece se zvířátky a krabice obsahující nejrůznější věci, které lidi potřebují – a právě lokomotivy mají za úkol převést je z jednoho místa na druhé. A to si teď společně natrénují právě s hrou Chytrá lokomotiva.
Každý z hráčů si k sobě vezme jednu lokomotivu a k ní tři různě velké vagonky. Ten nejmenší s číslem čtyři zařadí přímo za mašinku, pak připojí pětku a na závěr šestku. Tato čísla na horní části vagonku označují množství nákladu, který do něj lze naložit, aby byl nejlépe zaplněný. Víc věcí v něm ležet nesmí.
Hráči se v průběhu hry střídají v házení kostkou a jejich úkolem je co nejrychleji naplnit ve stanicích vagonky nákladem tak, aby mohla mašinka vyrazit na cestu. Hod kostkou může přinést možnost naložit jeden nebo dva kousky nákladu do libovolného vagonku. Pokud vás bude chtít kostka pozlobit, může vám do cesty postavit prudkou zatáčku nebo zloděje, kvůli nimž o část svého nákladu přijdete. Ale jen do té doby, než zaplníte vagonek docela. Pak jej totiž zavřete a ven už nic vypadnout nemůže.
Přesýpací hodiny slouží pro případ, že se hráč rozhodne celý svůj vlakový náklad přeskládat jinak. Pak na to má právě tolik času, než uplyne poslední zrnko v hodinách. Vítězem celé hry se stává hráč, který jako první zaplní všechny tři vozy.
A v čem tahle hra malým mašinkám pomohla? Především jim paní ředitelka ukázala, že zlodějům se dá ujet. Jenže děti se hraním Chytré lokomotivy naučily mnohem víc věcí. Zjistily, jak nejlépe využít prostor ve vagonech, a získaly tak znalost správného nakládání. Ta je úzce spojena s prostorovou představivostí, správným odhadem a s šikovností, kterou děti potřebují, aby dílky do nákladového prostoru narovnaly.
Malé lokomotivy se najednou cítily odvážné a s úsměvem vyrazily za paní učitelkou na koleje. Vydejte se s nimi i vy na cestu, pomozte jim s nákladem a ochraňte je před lupiči, kteří na cestách čekají. Mašinky vás mezi sebe rády přivítají v rodinné hře Chytrá lokomotiva.

Hra je vhodná pro 2 - 4 hráče od 6 let

V příštím dílu "Jak se hraje ..." si přečtete o hře: Pexeso pro uši

Diskuze
Jak se hraje ... Chytrá lokomotiva

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑