Kolik hraček je tak akorát pod stromečkem?
Správce webu | 10.12.2019
0 komentář
Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.
Rodiče do poslední chvíle kupují dárky pro děti, jen aby jich bylo dost. Jako by bylo důležité jen to množství a ne obsah. Kolik je však dost?
Čím více dárků, tím menší radost. Určitě jste se stali svědky toho, že si dítě rozbalí jeden dárek, pořádně si ho ani neprohlédne a už přechází na další. Po Vánocích máte doma hračkářství, a přitom mnoho hraček zůstane bokem a dítě si s nimi ani nehraje, když jich je tolik. A zároveň velké množství dárků učí děti, aby hodně očekávaly, a vám to na další rok chystá překážku v podobě splnění jejich očekávání.
Děti by měly dostat jeden hlavní dárek a dva nebo tři menší. Drobnosti jako školní potřeby či oblečení jsou zcela na vás. Naučíte je tak vážit si mála a těšit se z maličkostí.
Nejcennějším dárkem pro vaše ratolesti však bude vaše pozornost, a to nejen během svátků, ale po celý rok. Věnujte se jim, sledujte s nimi pohádky a hrajte si s nimi.
V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek
Doplňující obsah
Co je portál vseohrackach.cz?
Mravenečkův tablet s básničkou Polámal se mraveneček
Správce webu | 06.10.2020
Dotykový tablet, se kterým se děti naučí barvy, říkanky o zvířátkách z louky a poslechnou si známou básničku Polámal se mraveneček. Tablet rozvíjí u dětí slovní zásobu, představivost a logické myšlení. Zdokonaluje jemnou motoriku, rozvíjí zrak a sluch aktivním zapojením do hry.
Vybíráme vánoční stromeček
27.11.2020
Vánoční stromeček patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Každý rok se stává tou nejkrásnější ozdobou celého našeho bytu. Bez vánočního stromu si snad nikdo neumí představit ty pravé Vánoce.
Další články v kategorii:
Květná neděle je optimistická, ve znamení vstupu s otevřenou cestou
Správce webu | 05.04.2020
Začíná svatý týden, tj. poslední týden před Velikonocemi, ve kterém si nejvíce připomínáme, co všechno se stalo před Ježíšovým vzkříšením.
Pálení čarodějnic se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května
Správce webu | 29.04.2020
Pálení čarodějnic (také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.
Naučte děti, jak se v lese správně chovat...
Správce webu | 22.05.2019
Zaposlouchali jste se někdy do ticha lesa? Nádhera, viďte? Nezapomeňte, že les patří především rostlinám a živočichům, kteří zde žijí a rostou, my jsme zde pouze na návštěvě.
Přineste si z podzimní procházky barevné listy...
Správce webu | 16.10.2020
Přineste si z podzimní procházky barevné listy, kaštany, žaludy, šípky a pusťte se spolu s dětmi do tvoření dekorací.
Rady pro nejmenší, jak postavit sněhuláka, bez pomoci rodičů
Správce webu | 11.01.2021
Děti, chcete si postavit sněhuláka bez pomoci rodičů? Jak na to, vám nyní poradíme.
© 2021, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing