Kdy už přijde Ježíšek

Správce webu | 20.12.2017

0 komentář

Děti a vy

Už víte, že budete od rána posloucháte otázky typu: „Kdy už přijde Ježíšek?“ Na Štědrý den mohou být děti podrážděné, protivné i nervózní.

Už od rána posloucháte: ''Kdy už přijde Ježíšek?''

Je to tím, že se nemohou dočkat dárků a někdy se i bojí, zda byly dostatečně hodné a pod vánočním stromečkem budou nějaké dárečky mít. Pomozte dětem čekání na Ježíška zkrátit v příjemné rodinné atmosféře. Děti jsou schopné to vnímat všemi smysly a ukládat do paměťových stop už od nejútlejšího věku.

  • Posnídejte spolu. Dětem připravte na Štědrý den veselou snídani, kterou si užijte všichni společně a dlouho. Tím jim dáte najevo, že očekávaný den opravdu začíná.
  • Maličký dárek. Pod polštář jim můžete schovat malý dáreček, který je potěší a čekání na večer jim zpříjemní.
  • Buďte spolu. Vyrazte na procházku a doneste zvířátkům ke krmítku jídlo. Nasbírejte šišky, šištičky, větvičky, mech, lístky. Doma je pak společně dozdobte. Můžete je postříbřit, nabarvit na bílo či jinak ozdobit, vytvoříte si tak originální vánoční výzdobu. Skočte si na běžky, saně nebo brusle. Prohlédněte si vánoční strom a dekorace ve vašem městě. Pokud by vám počasí nedovolilo vyrazit ven, sedněte si ke stolu a zahrajte si společně karty, pexeso a všemožné hry. Zkrátka buďte spolu a užijte si to. Děti nepotřebují mít naklizeno, hlavně potřebují rodiče, kteří mají dobrou náladu.
  • Zaměstnejte je. Vyberte jim úkoly, které patří k Vánocům, jako např. příprava štědrovečerního stolu, obalování řízků, nazdobení talíře s cukrovím nebo výroba jmenovek na stůl… Takové úkoly je budou bavit. Nekažte jim tento den úklidem pokojíčku či koupelny.
  • Navštívil nás Ježíšek. Pokud vaši domácnost Ježíšek navštíví v dřívějších odpoledních hodinách, uvidíte, jak vše proběhne v příjemné atmosféře. Budete mít spoustu času na rozbalování dárků, na hraní si s nimi. Stihnete zhlédnout i štědrovečerní pohádku a věnovat se tradicím, které k tomuto dni patří. Stihnete vše a děti nebudou unavené a mohou jít i brzy spát.
  • Vánoční tradice a zvyky. Vyprávějte jim vánoční příběhy, zkoušejte staré vánoční zvyky. K nejznámějším patří rozkrajování jablka, kdy se dle věštby určovalo, jak to bude se zdravím jednotlivých členů rodiny v nadcházejícím roce. Každý rozkrojí své jablko a pokud se po rozkrojení objeví hvězdička, znamená to, že dotyčný bude celý příští rok zdravý. Objeví-li se křížek, nevěstí to nic dobrého. Nebo také pouštění lodiček a lití olova.
  • Přispěte si. Děti si budou chtít nedočkavě pohrát se všemi hračkami, které jim Ježíšek přinesl. A nejspíš budou brzy vstávat. Proto jim pod stromeček nezapomeňte přibalit i dárek, se kterým si dokážou hrát delší dobu, jako jsou skládačky, stavebnice, puzzle a pexesa. A vy si tak na Boží hod můžete přispat.
Diskuze
Kdy už přijde Ježíšek

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Správce webu | 20.06.2018

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Pořiďte dětem skvělého kamaráda, se kterým nebudou v postýlce nikdy samy. Medvídek zažene všechna noční strašidla a děti tak budou lépe usínat a klidně spát.

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 01.04.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑