Kdy už přijde Ježíšek

Správce webu | 20.12.2017

0 komentář

Děti a vy

Už víte, že budete od rána posloucháte otázky typu: „Kdy už přijde Ježíšek?“ Na Štědrý den mohou být děti podrážděné, protivné i nervózní.

Už od rána posloucháte: ''Kdy už přijde Ježíšek?''

Je to tím, že se nemohou dočkat dárků a někdy se i bojí, zda byly dostatečně hodné a pod vánočním stromečkem budou nějaké dárečky mít. Pomozte dětem čekání na Ježíška zkrátit v příjemné rodinné atmosféře. Děti jsou schopné to vnímat všemi smysly a ukládat do paměťových stop už od nejútlejšího věku.

  • Posnídejte spolu. Dětem připravte na Štědrý den veselou snídani, kterou si užijte všichni společně a dlouho. Tím jim dáte najevo, že očekávaný den opravdu začíná.
  • Maličký dárek. Pod polštář jim můžete schovat malý dáreček, který je potěší a čekání na večer jim zpříjemní.
  • Buďte spolu. Vyrazte na procházku a doneste zvířátkům ke krmítku jídlo. Nasbírejte šišky, šištičky, větvičky, mech, lístky. Doma je pak společně dozdobte. Můžete je postříbřit, nabarvit na bílo či jinak ozdobit, vytvoříte si tak originální vánoční výzdobu. Skočte si na běžky, saně nebo brusle. Prohlédněte si vánoční strom a dekorace ve vašem městě. Pokud by vám počasí nedovolilo vyrazit ven, sedněte si ke stolu a zahrajte si společně karty, pexeso a všemožné hry. Zkrátka buďte spolu a užijte si to. Děti nepotřebují mít naklizeno, hlavně potřebují rodiče, kteří mají dobrou náladu.
  • Zaměstnejte je. Vyberte jim úkoly, které patří k Vánocům, jako např. příprava štědrovečerního stolu, obalování řízků, nazdobení talíře s cukrovím nebo výroba jmenovek na stůl… Takové úkoly je budou bavit. Nekažte jim tento den úklidem pokojíčku či koupelny.
  • Navštívil nás Ježíšek. Pokud vaši domácnost Ježíšek navštíví v dřívějších odpoledních hodinách, uvidíte, jak vše proběhne v příjemné atmosféře. Budete mít spoustu času na rozbalování dárků, na hraní si s nimi. Stihnete zhlédnout i štědrovečerní pohádku a věnovat se tradicím, které k tomuto dni patří. Stihnete vše a děti nebudou unavené a mohou jít i brzy spát.
  • Vánoční tradice a zvyky. Vyprávějte jim vánoční příběhy, zkoušejte staré vánoční zvyky. K nejznámějším patří rozkrajování jablka, kdy se dle věštby určovalo, jak to bude se zdravím jednotlivých členů rodiny v nadcházejícím roce. Každý rozkrojí své jablko a pokud se po rozkrojení objeví hvězdička, znamená to, že dotyčný bude celý příští rok zdravý. Objeví-li se křížek, nevěstí to nic dobrého. Nebo také pouštění lodiček a lití olova.
  • Přispěte si. Děti si budou chtít nedočkavě pohrát se všemi hračkami, které jim Ježíšek přinesl. A nejspíš budou brzy vstávat. Proto jim pod stromeček nezapomeňte přibalit i dárek, se kterým si dokážou hrát delší dobu, jako jsou skládačky, stavebnice, puzzle a pexesa. A vy si tak na Boží hod můžete přispat.
Diskuze
Kdy už přijde Ježíšek

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Správce webu | 11.09.2018

Premiéra pohádky „Když draka bolí hlava“ se blíží. 25. 10. 2018 v kině

Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku nebo zajít se svými dětmi do kina…


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑