Hry s míčem | Vše o hračkách

Hry s míčem

Správce webu | 12.06.2014

0 komentář

Tvoříme a bavíme se

Přinášíme pár tipů pro děti, jak si ukrátit odpolední chvilky s míčem.

Přinášíme pár tipů pro děti, jak si ukrátit odpolední chvilky s míčem.

Vyvolávaná

Všichni stojí po obvodu kruhu, který je nakreslen křídou. Uprostřed je dospělý nebo dítě, které drží míč. Vyhodí míč kolmo do vzduchu a vysloví jméno některého účastníka hry stojícího na obvodu kruhu. Pak odstoupí stranou. Vyvolaný musí vběhnout do středu kruhu a nadhozený míč chytit. Chytne-li ho, nadhazuje sám a vyvolává dalšího. Upustí-li ho, nadhazuje ještě jednou předcházející hráč.

Na čísla

Každý hráč je označen (pojmenován) číslem. Čísla se oznámí a každý hráč si musí pamatovat alespoň celkový počet. Hráči stojí připravení na obvodu kruhu o průměru 3-4 metry, obráceni ke středu, kde leží míč. Určený hráč hlasitě vyvolá některé číslo z těch, která jsou rozdána, mimo svého vlastního (např. 1). Příslušný vyvolaný hráč přiskočí co nejrychleji k míči, zvedne jej a teprve potom sám velí: "Stůj". Ostatní hráči stojící v kruhu se ihned po vyvolání čísla otáčí a utíkají co nejdál od míče. Na povel "Stůj" se musí ihned zastavit. Vyvolaný s míčem si vybere některého z hráčů (zpravidla nejližšího) a snaží se jej míčem zasáhnout. Pokud se mu to podaří, obdrží zasažený hráč trestný bod. Stojící hráč, na něhož vyvolaný míří, se míči nesmí vyhýbat, uhýbat (za to obdrží trestný bod), může však hozený míč přímo chytit. Pokud mu míč při chycení vypadne, obdrží trestný bod, pokud jej udrží, nedostává trestný bod nikdo. Hra se zahajuje znovu, vyvolává vždy hráč, který házel - střílel. Své číslo přitom nesmí vyvolat. Vítězem je hráč, který má při ukončení hry nejméně trestných bodů. Hrát se může buď na stanovený čas (do 10 minut), nebo hra končí, jakmile některý hráč obdrží předem stanovený počet trestných bodů (např. 5).

Odnes kámen

Na jednom místě vyhodí hráč míč do vzduchu, pak vezme kámen a odnese jej kousek dál. Musí se ovšem vrátit dříve, než míč spadne, a chytnout jej. Kdo donese kámen nejdále, vyhrává.

Slalom s míčem

Hráči musí projít kopáním do míče slalom mezi postavenými špalíky. Na vyhlédnutém prostranství postavíme několik špalíků vzdálených od sebe 3-5 metrů. Úkolem hráčů je, aby od startovní čáry - mety - na dané znamení prošli co nejrychleji s míčem tak, že jej hráč vede nohama a obchází z jedné a druhé strany špalíky. Přitom nesmí porazit žádný ze špalíků. V případě, že některý porazí, musí se vrátit na start a pokračuje v soutěži. Hraje se buď na čas, nebo vyhrává ten, kdo porazil nejméně špalíků.

Diskuze
Hry s míčem

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Správce webu | 10.07.2018

TITAN sklápěč - krásný nákladní vůz pro nejmenší stavitele

Sklápěč je klasická oblíbená hračka nejen na písek a díky velké nosnosti zaručí možnost převozu téměř čehokoli. Díky silné konstrukci a velkým kolům není žádný povrch překážkou.

Zajímavosti

Vzpomínáte na své oblíbené hračky, které nás i naše sourozence provázely celé dětství?

Správce webu | 24.07.2018

Vzpomínáte na své oblíbené hračky, které nás i naše sourozence provázely celé dětství?

Vzpomínáte na své oblíbené hračky, které nás i naše sourozence provázely celé dětství? Nyní je s nostalgií bereme do ruky a vybaví se nám spousta vzpomínek na dětství. Výběr nebyl velký, a tak nebylo výjimkou, že všichni kluci měli totéž auto Tatra a holky stejné panenky.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑