Děti a vy

Mikuláš, anděl a čert dnes večer obcházejí rodiny a obdarovávají děti

Mikuláš, anděl a čert dnes večer opět obcházejí rodiny. Mikuláš jako důstojný dobrý stařec s košíkem dárků, strašidelný čert na řetěze a anděl v andělsky krásné dívčí podobě. Hodné děti tradičně obdarují sladkostmi, zlobivé uhlím a bramborami.

Je zvykem, že 5. prosince večer chodí městem Mikuláš s čertem a andělem

Je zvykem, že 5. prosince večer chodí městem a do domácností Mikuláš s čertem a andělem. Děti se radují ze setkání se štědrým Mikulášem a milým andělem, čerta se však bojí. Proč se u nás tato tradice dodržuje už desítky let, už ale nikdo moc neví. Co vlastně svátek sv. Mikuláše znamená?

Já bych si od Ježíška tak přál zvířátko...

Správce webu | 03.12.2018

0 komentář

Já bych si od Ježíška tak přál zvířátko...

Blíží se Vánoce a vy čím dál častěji slýcháte: „Já bych si od Ježíška tak přál zvířátko!“ Než však Ježíšek štěňátko, koťátko či jiného živého mazlíčka pod stromeček nadělí, měl by o vhodnosti dárku hodně popřemýšlet.

Předvánoční tvoření - vytvořte si s námi vánoční dekorace

Vánoce klepou na dveře. Udělejte si chvíli čas na své děti a připravte s nimi originální ručně vyrobené vánoční ozdoby a dekorace, kterými si můžete ozdobit nejen stromeček.

Vánoční výzdoba dotváří pocit útulnosti a pohody

Správce webu | 01.12.2018

0 komentář

Vánoční výzdoba dotváří pocit útulnosti a pohody

Adventní období je krásnou přípravou na slavení. Děti se můžou spolu s vámi den co den těšit na Štědrý večer. Zapojte je do příprav a nechte je také nasávat tu atmosféru a dopřejte jim nahlédnout do toho, co příprava Vánoc obnáší.

Pár jednoduchých receptů na vánoční cukroví, které zvládnete s dětmi

Vánoce se pomalu blíží a s nimi i čas pečení cukroví. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých receptů, které zvládnete s dětmi. Pro vaše společné pečení vybírejte kvalitní suroviny, aktivně se zajímejte o potraviny a čtěte etikety u těch, které nakupujete.

Udělejte z pečení vánočního cukroví zábavu nejen pro vaše děti

Vůně vanilky, čerstvého vánočního cukroví, zamoučený stůl a uždibování syrového těsta patří také tradičně k Vánocům, které se blíží. A tak je nejvyšší čas na přípravy a pečení cukroví. Udělejte z pečení vánočního cukroví zábavu pro vaše děti a jedinečnou vzpomínku, která jim zůstane v paměti celý život.

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se peče vánoční cukroví?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se peče vánoční cukroví a kde se tato tradice vzala? Možná vás překvapí, že historie cukroví sahá až k dávným pohanským tradicím, až do 16. století.

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Správce webu | 27.11.2018

0 komentář

Kolik hraček je tak akorát na Vánoce?

Blíží se Vánoce, svátky klidu, míru a pokoje. Těšíme se na ně snad všichni, ale nejvíce naše děti. Nezapomínejme ovšem, že se těší nejenom na dárečky, které najdou na Štědrý večer pod stromečkem, ale že také s námi prožívají atmosféru adventu a radostného očekávání.

Bílá barva neodmyslitelně k Vánocům patří

Správce webu | 26.11.2018

0 komentář

Bílá barva neodmyslitelně k Vánocům patří

Zima je především o sněhu, čarokrásných vločkách a stromech zasypaných sněhovou nadílkou. Bílá barva neodmyslitelně k Vánocům patří a představuje hlavně mír, čistotu, nevinnost a dokonalost. I když je pravda, že v posledních letech nám ji příroda v podobě bílého sněhu příliš nedopřála.


Co je portál vseohrackach.cz?


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑