Hra RINGO

Správce webu | 04.06.2014

0 komentář

Zajímavosti

Proč si zamilovat sportovní hru zvanou ringo?
Ringo posiluje fyzickou kondici, rozvíjí postřeh a rychlost reakce. Díky neustálému pobíhání spalujete kalorie a ještě se u toho zasmějete.

Hra RINGO rozvíjí postřeh a rychlost reakce a navíc se u ní zasmějete

Jak se hraje ringo - principy hry...

Ringo se hraje s gumovým, uvnitř dutým kroužkem o hmotnosti cca 180 g. Princip hry se podobá volejbalu. Cílem je hodit kroužek na hrací plochu protihráče tak, aby ho nechytil. Chytí-li ho, má bod. Pokud nechytí, odhodí jej zpátky na vaši hrací plochu. Kroužek se odhazuje stejnou rukou jakou byl chycen. Spoluhráči si však na rozdíl od volejbalu mezi sebou nepřihrávají. Ringo můžete hrát nejméně ve dvojicích, zábavnější je ale trojice nebo čtveřice hráčů. Kroužek pak lítá jako zběsilý a vy jej pak ani nestačíte chytat.

Co potřebujete ke hře ringo?

K této sportovní, méně známé hře je třeba minimálně jeden ringo kroužek, který zakoupíte ve sportovních potřebách, v hračkářství nebo na internetu. Je třeba také najít vhodnou hrací plochu – nejlépe v rozměrech hřiště pro odbíjenou. V případě hry ve trojici nebo čtveřici se hraje dvěma kroužky současně.

Zahájení hry ringo

Hráči zaujmou na hřišti libovolné postavení. Jeden z hráčů začne vhozením kroužku, u dvojic a trojic podávají obě strany současně na signál k zahájení hry (tlesknutí, slovní povel apod.). Podává se z místa ze zadní čáry vlastní poloviny hřiště – stejně jako u volejbalu. Kroužek se nikdy nesmí odhazovat ve výskoku.

Počítání bodů

Body se získávají za každý chycený kroužek, jedna strana může získat i dva body za dva chycené kroužky najednou. Za chyby jako je navlečení kroužku na ruku, dotknutí kroužkem svého těla, těla spoluhráče nebo sítě, ztrácí hráč jeden bod. Jakmile dosáhne družstvo patnácti bodů, vyhrává.

Ringo je stále oblíbenější hrou mezi dětmi i dospělými. Ringo můžete hrát na chatě, na dovolené u moře, na táboře. V současnosti se pořádají dokonce i ringo turnaje.

Diskuze
Hra RINGO

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

První Vánoce s miminkem

Správce webu | 07.12.2018

První Vánoce s miminkem

První Vánoce, které tráví rodičovský pár s miminkem, mají jedinečnou atmosféru a čerstvým rodičům se do paměti zapíší na dlouhé roky. Mnozí tatínkové a maminky jsou však trochu bezradní, jak mají vše zorganizovat, aby to pro děťátko bylo co nejlepší. Často je napadá, co vlastně těm nejmenším Vánoce dají.

Vánoce

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.

Zima

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Správce webu | 30.12.2018

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra

Udělejte si s dětmi hezkého Silvestra, na němž nesmí chybět skvělé občerstvení a nápoje, které s vámi zvládnou připravit i děti.


© 2019, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑