Ježíšek by neměl splnit všechno

Správce webu | 24.11.2016

0 komentář

Děti a vy

Po roce je tu opět období vánočních svátků. Lidé se začínají stresovat sháněním vhodných dárků pro své nejbližší a hlavně pro své ratolesti. Dětské hlavičky si dělají starost s tím, jestli je navštíví Ježíšek a zda jim přinese dárky, které si přejí.

Dětské hlavičky si dělají starost s tím, jestli je navštíví Ježíšek

Měsíc před Štědrým dnem předchází každou pohádku v televizi přehlídka toho, co by si děti měly pod stromeček přát. Děti jsou pro vánoční kampaně nejsnazším cílem a reklamy jsou čím dál agresivnější. Čím starší přitom dítě je, tím hůře se jeho vánoční přání korigují. Snad každý rodič rád vidí své děti šťastné, a proto se snaží splnit každé jejich přání.
Nenechte se však zmanipulovat, nemusíte dětem kupovat všechno, co si přejí, a utrácet za dárky horentní sumy. Nevěřte tomu, že když dítě nedostane desítky drahých dárků, bude nešťastné. Pravda je, že kvantita je důležitá, ale nesejde na tom, jestli stál dárek desetikorunu nebo tisíce.
Důležité je, aby se pod stromečkem objevilo alespoň něco z toho, o co si děti Ježíškovi napsaly. Největší přání je obvykle to, se kterým se děti v dopise nejpečlivěji vymalovávaly.
Vysvětlete dětem, že Ježíšek nosí dárečky všem dětem na světě a že by nezvládl darovat každému úplně všechno, co si přeje, a tak vždycky každé dítě dostane jenom něco z toho, o co si napíše.
U dětí jde hlavně o tu atmosféru, o rozbalování, tajemství ... A to splní i užitečnosti. Ovšem alespoň jedna drobnost čistě pro radost by tam měla být, ať už si o její užitečnosti nebo vkusnosti myslíte své.

Diskuze
Ježíšek by neměl splnit všechno

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Správce webu | 20.06.2018

S medvídkem svítícím ve tmě nebudou děti v postýlce samy

Pořiďte dětem skvělého kamaráda, se kterým nebudou v postýlce nikdy samy. Medvídek zažene všechna noční strašidla a děti tak budou lépe usínat a klidně spát.

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 01.04.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑