Ježíšek by neměl splnit všechno

Správce webu | 27.11.2013

0 komentář

Děti a vy

Po roce je tu opět období vánočních svátků. Lidé se začínají stresovat sháněním vhodných dárků pro své nejbližší a hlavně pro své ratolesti. Dětské hlavičky si dělají starost s tím, jestli je navštíví Ježíšek a zda jim přinese dárky, které si přejí.

Dětské hlavičky si dělají starost s tím, jestli je navštíví Ježíšek

Měsíc před Štědrým dnem předchází každou pohádku v televizi přehlídka toho, co by si děti měly pod stromeček přát. Děti jsou pro vánoční kampaně nejsnazším cílem a reklamy jsou čím dál agresivnější. Čím starší přitom dítě je, tím hůře se jeho vánoční přání korigují. Snad každý rodič rád vidí své děti šťastné, a proto se snaží splnit každé jejich přání.
Nenechte se však zmanipulovat, nemusíte dětem kupovat všechno, co si přejí, a utrácet za dárky horentní sumy. Nevěřte tomu, že když dítě nedostane desítky drahých dárků, bude nešťastné. Pravda je, že kvantita je důležitá, ale nesejde na tom, jestli stál dárek desetikorunu nebo tisíce.
Důležité je, aby se pod stromečkem objevilo alespoň něco z toho, o co si děti Ježíškovi napsaly. Největší přání je obvykle to, se kterým se děti v dopise nejpečlivěji vymalovávaly.
Vysvětlete dětem, že Ježíšek nosí dárečky všem dětem na světě a že by nezvládl darovat každému úplně všechno, co si přeje, a tak vždycky každé dítě dostane jenom něco z toho, o co si napíše.
U dětí jde hlavně o tu atmosféru, o rozbalování, tajemství ... A to splní i užitečnosti. Ovšem alespoň jedna drobnost čistě pro radost by tam měla být, ať už si o její užitečnosti nebo vkusnosti myslíte své.

Diskuze
Ježíšek by neměl splnit všechno

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

Little Planet - série jedinečných produktů pro ty nejmenší

Správce webu | 04.11.2017

Little Planet - série jedinečných produktů pro ty nejmenší

Little Planet je série jedinečných produktů pro ty nejmenší. Jejím cílem je podpořit vývoj batolat a poskytnout rodičům ty pravé a osvědčené nápady na zábavu.

Zajímavosti

Lehoučká modelína PlayFoam je tvořená minikuličkami z pěnového materiálu

Správce webu | 21.11.2017

Lehoučká modelína PlayFoam je tvořená minikuličkami z pěnového materiálu

Jako rodič se můžete pokusit vést a formovat vašeho potomka již od útlého věku a významně tak přispět k pěstování tvořivého ducha. Tvořiví lidé to mívají v životě jednodušší. I když na to neexistuje univerzální recept, pár praktických tipů přece jen ano.


© 2017, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑