Děti na cestách

Správce webu | 02.08.2013

0 komentář

od narozeníOd 1 rokuOd 2 letOd 3 letOd 4 letOd 5 letOd 6 letDěti a vy

Cestování s dětmi představuje zátěž jak pro rodiče, tak pro jejich potomky. Čas strávený na cestě by ale rodiče neměli podle psychologů jen přetrpět, ale naopak využít k prohloubení citového vztahu a těšit se ze společně strávených chvil.

Děti na cestách nejlépe zabavíte obyčejným rozhovorem

Pravidlem číslo jedna je dost času. Dejte si dostatečnou časovou rezervu na zastávky na kojení a přebalování s nejmenšími dětmi, s těmi většími na svačinku, protažení a na záchod. Klidně jim s sebou vezměte švihadlo, aby se při přestávce mohly co nejvíc vyřádit.
Vemte si s sebou svačinku a dostatek pití, rozhodně děti neomezujte proto, aby pak nežadonily o zastavení na toaletu. Vyhněte se však cukrům a sladkostem, děti by z nich načerpaly spoustu energie a neměly by ji kde vybít. Raději zvolte ovoce a zeleninu, k pití vodu, případně ji trochu dochuťte sirupem.

Cestujeme letadlem

Letadlo je rychlé a hlavně pohodlné. Nezapomeňte ale na čas trávený na letišti. Přibalte si s sebou cucavý bonbon dobrý při startu a přistávání letadla (kvůli tlaku v uších).

Cestujeme autobusem

Cesta autobusem bývá pro děti kůli omezené možnosti pohybu obvykle nejnáročnější. A pro její zpříjemnění musí rodiče prokázat velkou vynalézavost. Po ruce by měli mít vždy oblíbenou hračku, obrázkovou knížku či kreslicí potřeby.

Cestujeme vlakem

Ve vlaku se děti mohou pohybovat v uličkách, nemusí sedět jen na jednom místě a mohou si lépe povídat se všemi členy rodiny. Dá se tu vymyslet spousta činností, kterými děti snadno zabavíte. Naučí se po cestě nejen komunikovat, ale být tolerantní vůči ostatním cestujícím.

Cestujeme autem

S malým dítětem se nejlépe cestuje v autě, které je lepší než vlak. Dítě si může vytvořit svůj vlastní prostor, kde může mít své hračky, polštářky, plyšová zvířátka a knížky. Na cestování autem je největší výhodou, že je možné kdykoliv zastavit, aby se děti mohly protáhnout a projít.

Při delších cestách je možné zabavit děti různými způsoby, například:

  • pro děti sedící na zadních sedačkách můžeme vyrobit (i zakoupit) kapsář, který je připevněn na opěradle předního sedadla. Před cestou do něj schováme drobné hračky, které děti postupně nacházejí a na chvíli se s nimi zabaví (hlavolamy, drobné skládačky apod.)
  • starší děti mohou sledovat cestu v autatlasu, navigovat řidiče
  • děti pozorují okolí a hledají zadanou věc, kdo ji objeví první, získává body. Úkoly volíme podle situace a stáří dětí. Je dobré střídat předměty objevující se často s těmi, na které je třeba čekat delší dobu. Hru lze hrát také bez bodování, např. jako řetězovou reakci - kdo najde určenou věc, zadává další úkol. hru můžeme hrát i při procházkách a v přírodě hledat např. určité druhy stromů, květin, hub apod.
Diskuze
Děti na cestách

V diskuzi je 0 komentář. Poslední příspěvek

Vstoupit do diskuze


Co je portál vseohrackach.cz?

Pro nejmenší

Skoro každá maminka má pro své miminko připravený kočárek

Správce webu | 27.02.2018

Skoro každá maminka má pro své miminko připravený kočárek

Skoro každá maminka má pro své miminko připravený kočárek. I když spousta dnešních maminek tzv. „šátkuje“, patří kočárek stále k základní výbavě budoucích rodičů.

Zajímavosti

Proč si holčičky hrají s panenkami

Správce webu | 01.04.2018

Proč si holčičky hrají s panenkami

Holčičky si nemusejí nutně hrát jen s panenkami a kluci s vláčky. Děti si mají hrát s tím, s čím chtějí. Jde spíš o to, abychom děti zbytečně neokrádali o některé zájmy a sny jenom kvůli zastaralým stereotypům.


© 2018, TEDDIES s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑